Jaką wybrać umywalkę?

Przeglądając oferty sklepów z armaturą łazienkową, ciężko od razy zdecydować się na dany model umywalki, gdyż wybór jest tak duży i różnorodny, że wprawia klientów o zawrót głowy. Ponadto, producenci z roku na rok prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych wzorów, tym samym klienci mogą z nimi stworzyć naprawdę bardzo oryginalne i unikatowe pomieszczenia. W czym obecnie mogą wybierać klienci? Odpowiedź poniżej.

Kształt umywalki

Umywalka nablatowa owalna, umywalka kwadratowa, prostokątna – takie kształty można znaleźć w wielu sklepach. Klienci coraz częściej nie chcą prostej, klasycznej wersji, tylko właśnie stawiają na coś oryginalniejszego, ciekawszego. Umywalka nablatowa owalna (zdjęcie) dobrze więc się prezentuje na szafkach oraz ogólnie dobrze współgra z resztą urządzeń w łazience. Ponadto, jest niezwykle praktyczna i funkcjonalna. Szybko się ją czyści oraz przyjemnie się z niej korzysta.

Wielkość

I tu producenci postarali się, by klienci mieli olbrzymi wybór. Od małych wersji (60) po większe (80, 90, 100) – takie rozmiary umywalek dostępne są w większości sklepów od ręki. Klienci, mogą także postawić na jedną lub dwie takie same umywalki na szafce. Ta druga wersja jest obecnie bardzo popularna, szczególnie w tych większych pomieszczeniach kąpielowych, z których jednocześnie korzysta więcej niż jedna osoba.

Materiał, z którego jest wykonana

Większość klientów decyduje się na zakup umywalki ceramicznej, która jest efektowna i stosunkowo niedroga. Jednak osoby, które chciałyby postawić na coś nowatorskiego – mogą wybrać umywalkę szklaną, marmurową, grafitową, czy aluminiową. Każda z powyższych doskonale współgra z nowoczesną aranżacją łazienki. Dodatkowo, są swoistą ozdobą miejsca, w którym się znajdują. Jednak ich ceny, bywają różne. Umywalki wykonane z naturalnego kamienia to dość wysoka półka cenowa.