Jak wybrać wyposażenie do łazienki?

Łazienka, to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, dlatego każdy z nas powinien czuć się w niej komfortowo i swobodnie. Aby odpowiednio zagospodarować wnętrze musimy, zatem postarać się o dobre wyposażenie, które będzie ze sobą współgrać.

Armatura

Armatura jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki, dlatego powinna być zarówno solidna jak i praktyczna. Oczywiście trzeba, także zwrócić uwagę na walory estetyczne i materiał wykonania, dlatego najlepiej zdecydować się na wyposażenie pochodzące od jednego producenta. Ceramika jest odporna na kamień, rdzę, zarysowania, wysoką temperaturę oraz działanie wielu związków chemicznych, to czyni ją jednym z najtrwalszych tworzyw, z których wykonuje się armaturę. Dużym plusem jest również to, że bardzo łatwo utrzymać ją w czystości, umywalkę ceramiczną wystarczy przetrzeć morką ścierką z płynem. Jedyną niedogodnością może okazać się podatność ceramiki na stłuczenia, warto uważać na nią podczas transportu, ale również w trakcie użytkowania. Tych, którzy szukają alternatywnych rozwiązań z pewnością zainteresuje armatura wykonana z konglomeratu.

Baterie umywalkowe

Kupujmy baterie jednouchwytowe typu grohe eurocube, dzięki nim inaczej niż w przypadku baterii z dwoma pokrętłami, nie zmarnujemy wody podczas ustawiania odpowiedniej temperatury. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta, dlatego wśród baterii możemy znaleźć modele energooszczędne z eko przyciskiem, który reguluje siłę strumienia oraz ustawia temperaturę wody. Na rynku obecnie dostępny jest też duży wybór modeli bezdotykowych Grohe Eurocube, które świetnie się sprawdzają – www.ekspercilazienek.pl/eurocube-grohe.

Wybierając wyposażenie łazienkowe trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, także potrzeby domowników, które mogą okazać się całkiem różne. Najważniejsze, żeby łazienka była funkcjonalna, ale i stylowa.