Jak wybrać najlepszą półkę łazienkową?

Półka pod prysznic niewątpliwie pozostaje jednym z prostszych wyborów przy aranżacji łazienki. Wbrew pozorom, stanowi jednocześnie wyjątkowo istotny element wyposażenia. Istnieje przy tym wiele czynników, o których zapominamy, dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę!

Półka pod prysznic – czym kierować się przy wyborze?

Pamiętajmy o najważniejszym:

  • konstrukcja – sklepy takie jak Home100.pl oferują nam dwa warianty na półki: pełne oraz z otworami. W przypadku szafeczek łazienkowych, zdecydowanie polecamy półki o dnie niepełnym (dzięki temu woda będzie mogła swobodnie spływać)
  • materiał – musimy zwróć uwagę na fakt, że półka będzie miała częsty kontakt z wodą i wilgocią, dlatego najlepiej unikać półek prysznicowych wykonanych z drewna (z wyjątkiem odpornego na wodę drewna egzotycznego). Swoją rolę doskonale spełnią te wytworzone z plastiku oraz stali nierdzewnej.
  • wielkość – w zależności od naszych potrzeb i liczby osób korzystających z łazienki, w przypadku kawalerki, najlepiej wybierać spośród pojedynczych półek łazienkowych, a gdy korzysta z niej cała rodzina, warto zdecydować się na tzw. półkę teleskopową (piętrową)
  • umiejscowienie – w większych kabinach sprawdzą się tradycyjne, podłużne półki łazienkowe, natomiast w tych mniejszych doskonałym wyborem będą półki narożne

Półka pod prysznic – montaż

Tradycyjne półki prysznicowe, montuje się z użyciem specjalistycznego sprzętu; wykonuje się otwory w ścianach. Przy wyborze zamocowań tego typu, musimy pamiętać o braku możliwości zmiany umiejscowienia półki. Można także zdecydować się na zakup półek z przyssawkami lub innymi udogodnieniami, które znacząco ułatwią nam pracę. W takim przypadku, czasem należy liczyć się z nieco niższą trwałością umocowań.