Łazienka musi mieć lustro

Aranżacja łazienki potrafi być wyzwaniem nawet dla doświadczonych architektów wnętrz. Pomieszczenia są zazwyczaj małe i trzeba nieźle się nagimnastykować, żeby optymalnie wykorzystać każdą powierzchnię. Wybierając elementy wyposażenia łazienki trzeba skupić się nie tylko na estetyce sprzętów, ale również ich funkcjonalności.

dobrze dobrane lustro w łazience

Dwa zadania

Lustra łazienkowe – (kup teraz) mają do wykonania dwa podstawowe zadania. Po pierwsze – są elementem dekoracyjnym. Po drugie – to bardzo praktyczny gadżet, który ułatwia domownikom dbanie o higienę.

Szukając lustra do swojej łazienki warto więc kierować się dwoma kryteriami. Idealny wybór to model, który będzie odpowiadał naszym potrzebom i jednocześnie zaspokoi potrzebę przebywania w ładnym otoczeniu.

Potrzeby domowników odnośnie lustra, które ma zawisnąć w łazience są różne – od odbicia twarzy przy umywalce po zwierciadło, w którym będzie można obejrzeć całą sylwetkę. W wielu przypadkach wszystko to weryfikuje wielkość pomieszczenia. W małej łazience nie ma co liczyć na duże zwierciadło od podłogi do sufitu.

Oświetlenie

Łazienka w większości mieszkań jest pomieszczeniem, do którego nie zagląda światło dzienne. O każdej porze dnia potrzebne jest tam oświetlenie sztuczne. Odpowiedniego oświetlenia wymagają również lustra łazienkowe. Na rynku dostępne są propozycje z lampami wbudowanymi w ramę. To dobre rozwiązanie, gdy nie ma możliwości zainstalowania w pobliżu zwierciadła dodatkowych kinkietów.

Dobre oświetlenie przy lustrze przyda się zarówno panom, którzy będą korzystali z niego podczas golenia, a jak i paniom przy codziennej pielęgnacji twarzy oraz nanoszeniu poprawek do makijażu.

Wieszając lustro warto wziąć pod uwagę wzrost wszystkich domowników i umieścić zwierciadło na takiej wysokości, by każdy mógł korzystać z niego swobodnie. Przy okazji można zaopatrzyć je w specjalną matę grzewczą, która zapobiegnie parowaniu lustra.