Czym wyróżnia się wysokiej jakości kabina prysznicowa 90×90?

Nowa kabina prysznicowa 90×90 to inwestycja na lata, dlatego też tym bardziej warto zadbać o to, aby była ona wykonana z wysokiej jakości materiałów. Wybór kabin prysznicowych jest bardzo szeroki, dlatego też należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Jakość zastosowanego szkła

Szkło w kabinach prysznicowych koniecznie musi być hartowane, dzięki czemu znacząco podniesie się poziome bezpieczeństwa. Aby wybrać porządną kabinę należy zwrócić uwagę na grubość szkła. Parametr ten ma bezpośredni wpływ na sztywność i stabilność całej konstrukcji. Jeżeli kabina prysznicowa 80×80 składa się z bardzo dużych elementów szklanych, to koniecznie musi posiadać przynajmniej szkło o grubości 8 mm. Jeżeli kabina prysznicowa ma tylko niewielkie elementy szklane, to w zupełności wystarczy znacznie cieńsze szkło 4,5 mm. Doskonałym wyborem jest kabina prysznicowa 90×90 z powłoką NanoGlass. Mowa tutaj oczywiście o specjalnej powłoce ułatwiającej mycie szklanych elementów. Jeżeli chodzi o same profile kabinowe, to powinny być one wykonane z aluminium. Jest to rewelacyjny materiał, który nie rdzewieje i nie śniedzieje.

Moda na przesuwane kabiny

W ciasnych pomieszczeniach doskonale sprawdzi się kabina prysznicowa 80×80 z drzwiami przesuwanymi. Dzięki specjalnemu mechanizmowi drzwi rozsuwają się jedynie w obrysie kabiny, dzięki czemu nie wychodzą na jej zewnątrz. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Aby wybrać solidne kabiny prysznicowe z drzwiami przesuwanymi należy zwrócić uwagę na układ jezdny, a dokładniej mówiąc na rolki. Najlepszym wyborem są nowoczesne kabiny prysznicowe (www) wyposażone w podwójne zestawy rolek łożyskowych, które wykonane są z niezawodnego mosiądzu. Tylko sprawny układ jezdny umożliwi optymalne rozłożenie masy szkła. Pamiętać należy także o tym, że rolki wymagają systematycznego smarowania.