Dlaczego warto wybrać odpływ liniowy?

Stworzenie łazienki funkcjonalnej i estetycznej to często niełatwe zadanie. Stajemy przed wieloma dylematami, które spędzają nam sen z powiek. Coraz chętniej w tym wnętrzu stawiamy na odpływy liniowe, nazywane także odwodnieniem liniowym. Pamiętajmy o tym, że zastosowanie odpływu liniowego niweluje konieczność montażu brodzika w naszej łazience. Jakie zalety ma odpływ tego typu? Dlaczego warto go wybrać? O czym trzeba wiedzieć?

Odpływ liniowy

odpływ liniowy

Najprościej mówiąc, odpływ liniowy jest elementem armatury hydraulicznej. Ma on na celu odprowadzać wodę z kabiny prysznicowej. Pozwala nam, stworzyć wnętrze funkcjonalne i gustowne wraz ze strefą natryskową typu walk in. Ruszt w tym wypadku ma różne wzory, dlatego może doskonale udekorować otoczenie. Instalacja odpływu liniowego cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Takie rozwiązanie warto uwzględnić już na etapie projektowania domu lub mieszkania. Na szczęście producenci zapewniają szeroki asortyment i atrakcyjne ceny, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. 

Funkcjonalna łazienka

Jeszcze jakiś czas temu odpływy liniowe były użytkowane jedynie w obiektach sportowych lub w miejscach użyteczności publicznej. W dzisiejszych czasach spotykamy je głównie w nowoczesnych mieszkaniach, domach i apartamentach. Co ciekawe, odpływ liniowy daje możliwość zaaranżowania wnętrza bez brodzika i umieszczenia kabiny w dowolnym punkcie w łazience. Odwodnienie umieścimy na środku kabiny lub przy ścianie.

W efekcie możemy dowolnie zaaranżować nasze wnętrze, nie martwić się montażem brodzika. Jedynym widocznym elementem jest tutaj ruszt, który może stanowić ozdobę w pomieszczeniu. Projektanci jasno wskazuję, że bezprogowe wejście pod prysznic poprawia estetykę otoczenia. Nic więc dziwnego, że jest tak chętnie wybierane przez klientów. 

Gdzie można znaleźć odpływy liniowe doskonałej jakości? Każdy klient skorzysta z szerokiej oferty internetowego sklepu takiego jak lazienka-rea. Bez wychodzenia  z domu zamówimy wiele elementów do swojej łazienki, zgodnie z oczekiwaniami domowników.