Pralka – błędy popełniane podczas jej zakupu

Pralka to niezbędne wyposażenie każdego domu czy mieszkania. Wybór odpowiedniej nie jest prostym zadaniem, gdyż na rynku istnieje mnóstwo producentów oferujących różne rozwiązania w różnych cenach. Istnieje kilka błędów, które często towarzyszą ludziom podczas zakupu pralki. W poszukiwaniu pralki, warto odwiedzić sklep Sferis: https://www.sferis.pl/pralki-1941

Niedrogo teraz, drogo później

Zakup taniej pralki najczęściej wiąże się z gorszą klasą energetyczną. Niska cena oczywiście kusi, jednak nie powinno zapominać się o sprawdzeniu, jaka jest efektywność pracy urządzenia. Najbardziej oszczędne są pralki klasy A+++, które w porównaniu do A zużywają o 45% mniej energii.

Widać więc, że wybranie tańszego modelu zazwyczaj będzie generowało wyższe koszty podczas użytkowania, wobec czego wyjdzie jeszcze drożej, niż gdyby poświęciło się więcej pieniędzy na etapie zakupu urządzenia.

Złe dopasowanie do wielkości pomieszczenia

pralka jednokomorowa

Kolejnym błędem popełnianym podczas kupna pralki jest nieodpowiedni wybór jej rodzaju. Są urządzenia ładowane od góry i od frontu. W przypadku małych pomieszczeń lepiej zdecydować się na pierwszą opcję, gdyż zajmuje ona mniej miejsca, można ustawić ją zarówno przodem jak i bokiem, i nie potrzeba dodatkowych centymetrów na otwieranie drzwiczek. W średnich i większych przestrzeniach można śmiało zdecydować się na pralkę ładowaną od frontu, która dodatkowo może służyć jako blat.

Nie sprawdzanie opinii o urządzeniu

Tak naprawdę przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu RTV i AGD warto szczegółowo zapoznać się z opiniami na temat danego produktu. W przypadku kiepskiej oceny lepiej odpuścić i zdecydować się na coś, czego być może nie brało się nawet pod uwagę, lecz zbiera rewelacyjne recenzje. Opinii na temat wszelkich urządzeń (w tym pralek) najłatwiej zasięgać z Internetu, lub od rodziny i znajomych.

Brak wykupienia przedłużonej bądź rozszerzonej gwarancji

Pralka jest urządzeniem jak każde inne, więc może się popsuć. Oprócz podstawowej gwarancji, warto więc pomyśleć o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia, które będzie obejmowało produkt nawet po wygaśnięciu ochrony producenta.