Czym bateria bidetowa różni się od zwykłej baterii?

Baterie bidetowe wyglądem przypominają baterie umywalkowe, ale niektóre elementy konstrukcyjne zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o higienie intymnej. Przy wyborze urządzenia szczególnie warto zwrócić uwagę na rodzaj uchwytów oraz mechanizm zamykający z nimi, gdyż w znacznym stopniu wpływają one na funkcjonalność baterii umywalkowej. Taki drobny element znacząco poprawia lub pogarsza działanie bidetu z baterią.

Do tych cech baterii bidetowej należą:

  • bezstopniowa regulacja temperatury wody;
  • kompaktowe rozmiary;
  • wąski strumień oprysku;
  • miękki strumień;
  • możliwe jest zastosowanie spryskiwacza zamiast kranu.

Te 5 pozornie nieistotnych różnic odróżnia baterię bidetową od innych armatur sanitarnych o podobnej konstrukcji.

Perlator  w bateriach bidetowych

Perlator jest głównym elementem wyróżniającym baterię bidetową. W przeciwieństwie do modeli umywalkowych, można ją przesuwać w szerokim zakresie. Może być używany do kierowania strumienia wody w różnych kierunkach, w zależności od wielkości i postury osoby. W większości konwencjonalnych armatur można obracać tylko wylewkę.

Specjalna konstrukcja korpusu baterii sprawia, że zmiana temperatury cieczy przebiega płynnie, minimalizując ryzyko poparzenia intymnych części ciała. Wąskie dysze są specjalnie zaprojektowane, aby kierować strumień w najbardziej skoncentrowany sposób.

Specyfikacja baterii bidetowej

W większości przypadków bateria bidetowa jest kompaktowa i zawiera kilka elementów, natomiast asortyment większych elementów nie zawsze jest tak duży. Przy ich wyborze trudno jest znaleźć armaturę z perlatorem skierowanym w dół. Dzieje się tak, ponieważ jest on przymocowany do końca wylewki i stanowi jej przedłużenie, a nie element wbudowany.