Jakie płytki wybrać do łazienki?

Wybór odpowiednich płytek do łazienki nie jest łatwą sprawą. Zwłaszcza, że w marketach mamy ogromny wybór. Terakota, glazura czy gres? Nic dziwnego, że trudno nam podjąć decyzję.

Płytki na ścianę i na podłogę do łazienki

Wybierając płytki do łazienki musimy wziąć kilka czynników. Na przykład rozmiar pomieszczenia, a także cechy fizyczne danych płytek ceramicznych. Niektóre z nich są na tyle delikatne, że nie nadają się do położenia na podłodze. Architekci wnętrz zalecają żeby wykonać projekt, który uwzględni rozmieszczenie wszystkich urządzeń i mebli. Płytki do łazienki wybieramy w drugiej kolejności, gdy mamy gotowy projekt architektoniczny.

Jakie płytki wybrać do naszej łazienki?

Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań. Na sklepowych półkach znajdziemy płytki podłogowe w wielu kolorach i wzorach. Znajdziemy takie, które idealnie imitują drewniany parkiet czy kamień.

Odpowiednie dobrane płytki podłogowe mogą optycznie powiększyć łazienkę. Jasne kafle sprawią, że pomieszczenie wyda się większe niż w rzeczywistości. Warto też postawić na lustra. Będą nie tylko powiększać przestrzeń oraz odbijać światło. Jeżeli mamy do dyspozycji większy metraż to możemy naprawdę poszaleć z kolorami i wzorami.

Bardzo kolorowa łazienka to odważna decyzja. Musimy uważać żeby nie przesadzić z ilością detali. W innym przypadku do pomieszczenia wkradnie się chaos.

Kolorowe kafelki wymagają odpowiedniej konsekwencji. Musimy dobierać do nich odpowiednie dodatki, na przykład ręczniki. Wzory mogą nam się szybko znudzić i zacząć nas denerwować. Dlatego ekstrawagancki projekt łazienki warto przemyśleć dwa razy.