Jaki brodzik prysznicowy dla osoby niepełnosprawnej?

W ostatnich latach zwiększa się liczba dogodności dla osób niepełnosprawnych mających problem z poruszaniem się lub jeżdżących na wózkach inwalidzkich. To bardzo istotne, aby przez ich brak nie czuły się odrzucone. Na rynku powstaje coraz więcej produktów, które mogą ułatwić im życie. Jednym z nich jest brodzik prysznicowy. Jak wygląda, czym się wyróżnia i dlaczego warto go zamontować?

Brodzik łazienkowy z niskim progiem

Jednym z typów brodzików dla niepełnosprawnych jest brodzik z niskim progiem wykonany ze stali nierdzewnej. Mimo że z zewnątrz wygląda niepozornie, jest bardzo wytrzymały. Niskie krawędzie tworzą z niego płytką nieckę, łatwą do przekroczenia. Co więcej, jego powierzchnia jest antypoślizgowa i odporna na rdzę.

brodzik prysznicowy

Kabina walk in

Brodziki prysznicowe na równi z podłogą to rozwiązanie idealne dla tych, którzy w ciągu dnia nie rozstają się ze swoim wózkiem inwalidzkim. Kabina typu walk in powinna być obszerna i pozwolić na swobodne wjechanie do niej wózkiem, zwiększając komfort osoby niepełnosprawnej. Może ona przesiąść się na rozkładane krzesełko do kąpieli (polecane są te na kółkach) lub skorzystać z pomocy osoby asystującej.

Brodzik najazdowy

Do brodzików dla niepełnosprawnych zalicza się także brodziki łazienkowe najazdowe. Posiadają one liczne wypustki antypoślizgowe, a brak progu umożliwia szybkie i bezproblemowe przetransportowanie osoby niepełnosprawnej pod prysznic. Najazdowe brodziki odporne są na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Charakterystyczną cechą tego elementu wyposażenia łazienki jest szeroki otwór odpływowy, zapewniający długą żywotność i brak konieczności wykonywania częstych prac serwisowych.

Każdy z wyżej wymienionych produktów jest łatwy w montażu. Przy zakupie powinno zwrócić się uwagę na to, czy wybrany model oznaczony jest certyfikatem CE. Te i inne brodziki dostępne są na stronie WWW Lazienka-Rea