W jakich łazienkach sprawdzą się brodziki kwadratowe?

Wybór odpowiedniego brodzika prysznicowego to jedno z trudniejszych zadań, z którymi muszą zmierzyć się osoby urządzające swoją łazienkę. Dopasowany do wnętrza model musi być przede wszystkim funkcjonalny. Należy zwrócić uwagę na to, aby użytkowanie pomieszczenia było wygodne dla wszystkich domowników. W których łazienkach dobrym pomysłem okażą się brodziki kwadratowe?

Najpopularniejsze rodzaje brodzików

Wśród najczęściej wybieranych kształtów tych akcesoriów łazienkowych pojawiają się modele kwadratowe, prostokątne i półokrągłe. Występują one w różnych wymiarach. Do najpopularniejszych należą:

  • egzemplarze 80×80 cm
  • brodzik prysznicowy 90×90
  • modele o wymiarach 100×100.
    Wybór kwadratowego brodzika może mieć wiele zalet, należy jednak dopasować jego wymiary do wielkości wnętrza i zapotrzebowania. Jak wybrać najlepszy do swojej łazienki?

Brodziki do małych i większych łazienek

Brodziki kwadratowe 80×80 to doskonały wybór do pomieszczenia o niewielkim metrażu – https://lazienka-rea.com.pl/lazienkowe-brodziki-prysznicowe/brodziki-kwadratowe.html. Urządzając małą łazienkę, warto zdecydować się na model narożny. Takie akcesoria umożliwią wygodne zagospodarowanie posiadanej przestrzeni. Kabiny o takich wymiarach mogą być jednak mniej wygodne dla osób korzystających z taboretów prysznicowych. W sytuacjach, w których niewielkie wymiary brodzika mogą ograniczać zakres ruchu myjących się osób, warto stawiać na brodziki prysznicowe 90×90. Równoboczne modele w tym rozmiarze okażą się wygodnym wyborem.

W przestronnych pomieszczeniach warto umieszczać brodziki o większych gabarytach. Wolnostojący model podkreśli charakter nowoczesnego salonu kąpielowego. Kwadratowy kształt zapewni wyjątkowe walory estetyczne. Warto pamiętać o tym, że sposób ustawienia prysznica w łazience musi być przede wszystkim praktyczny. Wyjątkowo istotna jest możliwość swobodnego poruszania się po pomieszczeniu.