Praktyczne przechowywanie „w” i „na” komodzie

komoda nowoczesna

Komoda, od siedemnastego wieku, jest typowym meblem do salonu. Od tego czasu nie zmieniła się jedynie typowa bryła komody – tak znaczenie słowa „salon”, jak i jej przeznaczenie uległy zmianie. Komody nowoczesne (dużą ich ofertę znajdziesz tutaj: https://mebel4u.pl/komody-2) spełniają bowiem funkcję praktyczną nie tylko pod względem przechowywania rzeczy w niej, ale i… Na niej.

Komoda pod rtv

Wiele mieszkań, rezygnując z klasycznych ław rtv, posiada telewizor ustawiony bezpośrednio na komodzie. Jest to ciekawa i praktyczna alternatywa dla stolików pod telewizor. Komoda nowoczesna sprawdzi się bowiem równie dobrze, oferując jednocześnie przestrzeń do przechowywania, ułatwiając utrzymanie porządku w pomieszczeniu, przy jednoczesnym trzymaniu wszystkiego „pod ręką”.

Nie tylko telewizor, ale i sprzęt audio bywa często stawiany na komodzie. Wieże muzyczne lub innego rodzaju odtwarzacze i radioodbiorniki często stawiane są na tym meblu, ze względu na jako masywność, ale i ustawienie w centralnych punktach mieszkania, które stanowią idealne miejsce dla źródła dźwięku.

Klasyczna funkcjonalność

Od zawsze komody służyły do przechowywania ubrań, bielizny, obrusów, ręczników i tekstyliów innego rodzaju. Nowoczesne komody nie zmieniają tradycyjnego przeznaczenia mebla, ale rozszerzają go o nowe możliwości – często koło klasycznych szuflad, za uchylanymi na bok drzwiczkami, znajduje się przestrzeń szafkowa.