Industrialne meble – dowiedz się więcej!

Nowoczesne lofty, apartamenty lub nawet zwykłe kawalerki w czasach obecnych obfitują w meble industrialne.

Czym są meble industrialne?

Nie są to typowe meble, produkowane według zamierzonego projektu, z użyciem zazwyczaj stosowanych materiałów, ale raczej to meble z recyklingu, artystycznie postarzone. Najczęściej do produkcji mebli industrialnych używany bywa metal – ma on dwojakie znaczenie – znacznie bardziej odnosi się do nowoczesnego i awangardowego wnętrza, a także sprawia wrażenie lekkości. Dowolnie łączone materiały nawiązują do klimatu pomieszczenia jakim jest przykładowy loft. Metal połączony z drewnem to przykład współgrania i dopasowania się praktyczności z funkcją dekoracyjną i użytkową.

Elegancja i prostota

Industrialne meble zazwyczaj wyglądają na sprzęty nieskomplikowane, surowe i o prostych kształtach lecz jest to zamierzony efekt – prosty design odnosi się do dawnych sprzętów używanych przez pracowników fabryk czy warsztatów, gdzie metal i drewno używane były na co dzień.
Meble industrialne to również sprzęty bardzo funkcjonalne – nadadzą się i do salonu i do ogrodu, a meble tapicerowane takie jak fotele czy krzesła obite naturalnym materiałem – elegancką, naturalną skórą, a także siermiężną jutą znakomicie uzupełnią wystrój pokoi.

Każdy projekt zaskakuje dbałością o szczegóły, a prace wykończeniowe budzą podziw u wielbicieli mebli loftowych.