Łóżka piętrowe – co należy wiedzieć przed zakupem?

Łóżko piętrowe trzyosobowe nie jest może tak popularne, jak klasyczne „jedynki”, ale  są chętnie wykorzystywane w niektórych miejscach. Jakich? Przykładem może być tutaj chociażby pokój, gdzie mieszka więcej niż jedno dziecko. Czy to czynnik, który będzie decydował o jego zakupie? Oczywiście, że nie. Warto zdobyć kilka informacji na temat łóżek piętrowych, aby wiedzieć, czy jest to posłanie, które sprawdzi się w domu.

Rodzaje łóżek piętrowych

Czy w sklepach można spotkać tylko jedno łóżko piętrowe 3 osobowe, tzn. jeden model? Oczywiście, że nie. Wyróżnia się kilka rodzajów takich łóżek. Otóż wszystkie modele można podzielić według następującej listy:

  • klasyczne łóżka piętrowe  z drabinką po boku,
  • metalowe łóżka piętrowe,
  • łóżka piętrowe z biurkiem i innymi akcesoriami,
  • łóżka piętrowe typu futon z jednym materacem wysuwanym z boku,
  • łóżka piętrowe w kształcie litery L,
  • łóżka piętrowe z motywami bajkowymi.

Czy łóżka piętrowe są bezpieczne?

Wiele osób będzie się zastanawiać, czy łóżka piętrowe 3 osobowe są bezpieczne? Pytanie, które wymaga udzielenia odpowiedzi. Tak naprawdę nie da się w sposób jednoznaczny na nie odpowiedzieć. Dlaczego? Ponieważ tak naprawdę wszystko zależne jest od wielu dziecka. Łóżka piętrowe trzyosobowe dla dzieci młodszych nie do końca mogą być dobrym rozwiązaniem. Chyba, że ktoś myśli o tym, aby pociechę położyć na dolnym posłaniu. Na górnym lepiej położyć starsze pociechy. Łóżka 3 osobowe dla dzieci starszych są dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem, jakie można wziąć pod uwagę. W szczególności, jeżeli faktycznie w jednym pokoju mieszka większa ilość dzieci.

Nie tak łatwo będzie zaaranżować całą przestrzeń, ale nikt nie powiedział, że jest to niemożliwe. Zawsze jednak trzeba sprawdzić jakie wymiary mają łóżka piętrowe trzyosobowe. Tak, aby mieć pewność, że mebel posłuży wszystkim pociechom przynajmniej przez kilka lat. Chyba nikt bowiem nie chciałby kupić łóżka, które będzie trzeba usunąć już po kilku miesiącach. W szczególności, że ich cena może być nieco większa.