Montaż drzwi przesuwnych – podstawowe informacje

System do drzwi przesuwnych jest często spotykany w pomieszczeniach o mniejszych powierzchniach. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskuje się na oszczędzeniu miejsca, które mogłyby zabierać tradycyjne otwierane drzwi. Na rynku dostępne są różne rodzaje drzwi przesuwnych, więc warto zapoznać się z nimi, by wybrać odpowiednie drzwi przesuwne do szafy.

Rodzaje drzwi przesuwnych

drzwi przesuwne w sypialni

Naścienne drzwi przesuwne są jednym z najczęściej wykorzystywanych systemów drzwi przesuwnych. To w miarę tania inwestycja, która wiąże się z trwałością. Na takich drzwiach można zamontować lustro, które tym bardziej wpłynie na dekoracyjność pomieszczenia i funkcjonalność danej szafy. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i oszczędnościowe. Ich montaż nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych prac budowlanych, więc można samodzielnie je zamontować w szafie.

Istnieją także drzwi przesuwne, które można chować w ścianie. Takie rozwiązanie wymaga jednak fachowej pracy, a sama szafa i jej drzwi przesuwne powinny być wykonane przez specjalistę i dopasowane do typu konkretnego pomieszczenia.

Systemy drzwi przesuwnych są produkowane przy wykorzystaniu różnego typu materiałów. Mogą być one stalowe lub aluminiowe. Systemy wykonane ze stali mogą być o wiele tańsze niż aluminiowe. Na niższą cenę wpływa ich głośniejsza praca podczas przesuwania drzwi. Prowadnice, w których umieszczone są drzwi, przyjmują zazwyczaj szerokość od 4 do 6 centymetrów.