Czym jest płyta laminowana?

Coraz częściej zamiast kupować meble, które są wykonane z litego drewna, wybiera się tańsze odpowiedniki, czyli meble wykonane z różnych płyt drewnopochodnych. Jednym z takich materiałów tego typu, który cieszy się dużym powodzeniem jest płyta laminowana. Czym ona jest i jak wygląda – o tym możesz dowiedzieć się z tego artykułu. 

Płyta laminowana – co to jest?

Płyta laminowana zanim stanie się laminowaną, jest zwykłą trójwarstwową płytą wiórową lub płytą MDF. Staje się laminowana w momencie, kiedy z obydwu stron zostanie pokryta żywicą termoutwardzalną. W momencie, kiedy ta czynność zostanie wykonana, nie potrzeba już przeprowadzać żadnych innych działań, by płyta ta była zdatna do użytku – jej płaszczyzna jest optymalnie wykończona. Jej nazwa jest związana z procesem nanoszenia materiału dekoracyjnego na jej powierzchnię. 

Płyta laminowana – jak wygląda?

Płyta laminowana cieszy się dużym powodzeniem głównie z tego względu, że podobnie jak kameleon, można na nią nanieść praktycznie każdą strukturę. Zatem jeśli kogoś nie stać na naturalne drewno, bądź też zastosowanie innego naturalnego materiału jest zbyt problematyczne, można zdecydować się na zakup płyty laminowanej perfekcyjnie imitującej ten materiał. Można w sprzedaży u takich brandów jak Belmeb znaleźć płyty tego typu, które imitują na przykład drewno, kamień, czy beton i są dostępne w przeróżnych odcieniach. Płytę laminowaną łatwiej utrzymać i jest znacznie tańsza, niż naturalny materiał.