Toaletka do sypialni – czyli najbardziej kobiecy mebel wszech czasów

Niegdyś toaletka była symbolem luksusu, mogli sobie na nią pozwolić wyłącznie arystokraci. Dziś-coraz więcej kobiet decyduje się na zakup tego jakże kobiecego mebla, który zaaranżowany w odpowiedni sposób, może być nie tylko niezwykle funkcjonalny, ale i stać się fantastycznym elementem dekoracyjnym. Toaletka jest wspaniałym rozwiązaniem umożliwiającym zorganizowanie przestrzeni dla każdej kobiety, dzięki któremu wszystkie kosmetyki, biżuteria oraz akcesoria do włosów i paznokci pozostają w jednym miejscu. Projektanci wciąż, minimalistycznych, opartych na skandynawskiej funkcjonalności, aż po najbardziej nowoczesne i designerskie. Wiele osób mogłoby sobie pomyśleć, że za wymyśleniem toaletki stoi kobieta. Nic bardziej mylnego! Pomysł ten narodził się w głowie pewnego arbitra męskiej elegancji-Beau Brummell. Urodził się on w 1778 roku w Wielkiej Brytanii oraz był bliskim przyjacielem księcia-regenta, przyszłego króla Jerzego IV. To właśnie Beau przypisuje się zapoczątkowanie w klasycznej męskiej modzie garnituru noszonego w połączeniu z krawatem. Historia głosi, iż każdego dnia potrzebował on około pięciu godzin na zmianę i odpowiednie wystylizowanie swojego ubioru. Ponadto preferował polerowanie obuwia szampanem.

Jaką toaletkę wybrać? 

Toaletka do sypialni (kup online) powinna być odpowiednio dopasowana zarówno do potrzeb kobiety, jak i do stylu sypialni. Najbardziej uniwersalnym modelem, który , Sypialnia w stylu boho lub skandynawskim najlepiej komponować się będzie toaletka wykonana z płyty meblowej lub drewniana, najlepiej w stylu minimalistycznym. Do nowoczesnych, designerskich wnętrz, a także tych w stylu glamour idealnie sprawdzi się toaletka ze szklanym blatem, wykonana z płyty meblowej, a także toaletki lustrzane. Przy wyborze toaletki powinniśmy brać pod uwagę ilość szuflad, czy szafek oraz ich wielkość. Największą popularnością jednak cieszą się toaletki posiadające jedną, długą szufladę pod blatem. Ponadto często wykorzystuje się stare stoliki, biurka, które po odpowiedniej renowacji stają się doskonałą dekoracją do sypialni.

toaletki do sypialni

Podstawowe rodzaje toaletek ze względu na ich budowę: 

 • toaletki modułowe bez lustra
 • toaletki modułowa z lustrem 
 • toaletka konsola 
 • toaletka stojąca
 • toaletka wisząca 

Rodzaje toaletek ze względu na materiał, z którego zostały wykonane: 

 • toaletki wykonane z drewna
 • toaletki wykonane z płyty meblowej 
 • toaletki ze szklanym blatem 
 • toaletki lustrzane 

Rodzaje toaletek ze względu na design: 

 • toaletki w stylu vintage 
 • toaletki w stylu minimalistycznym 
 • toaletki w stylu industrialnym
 • toaletki w stylu Hollywood

Kluczowe elementy związane z budową i usytuowaniem toaletki

Jednym z najistotniejszych kwestii podczas urządzania sypialni jest podjęcie decyzji o odpowiedniej lokalizacji toaletki. Należy pamiętać, aby była ona ustawiona jak najbliżej okna, co zapewni dzienne oświetlenie odpowiednie do stworzenia idealnego makijażu. Ponadto ważne, aby w pobliżu toaletki znajdowało się gniazdko elektryczne, które jest niezbędne do korzystania ze sprzętu elektronicznego. Wielkość toaletki powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, w którym się znajduje.