Stoły ogrodowe – czy to ważny element każdego wyboru? Jak wybrać odpowiedni stół?

Należy rozpocząć od tego, że stół ogrodowy jest bardzo ważnym elementem wyposażenia strefy ogrodowej, balkonu lub tarasu. Stół to też centrum rodzinnych spotkań na świeżym powietrzu oraz chwil relaksu z kubkiem kawy. Jak zatem odpowiednio dobrać stół ogrodowy?

Przede wszystkim należy podkreślić, że stoły pojawiające się w różnych sklepach przede wszystkim mają różne kształty, wzory, kolory i wykonane są z różnych materiałów. Do najpopularniejszych należą jednak stoły ogrodowe:

● drewniane,
● z technorattanu,
● plastikowe,
● metalowe.

Ponadto można wybierać wśród stołów stacjonarnych i rozkładanych. Ważna również jest wielkość stołu. Im większy, tym więcej osób się przy nim zmieści, ale też zajmie więcej miejsca w całym ogrodzie.

Funkcjonalność, wygoda użytkowania oraz ciekawy design

Często bardzo ciężko połączyć ze sobą jednocześnie funkcjonalność, wygodę użytkowania oraz ciekawy design takiego stołu, ale połączenie tych wszystkich cech jak najbardziej jest możliwe, jednak będzie to miało wpływ na finalną cenę zakupu takiego stołu ogrodowego.

Jeśli wybór musi paść pomiędzy funkcjonalnością a ciekawym designem to zawsze lepiej wybrać tę pierwszą opcję, ponieważ design stołów ogrodowych zawsze można zmienić dowolnie i we własnym zakresie.

Konserwacja stołów ogrodowych

Zazwyczaj stoły ogrodowe wystawione są na różne warunki atmosferyczne, dlatego ich odpowiednia konserwacja, jak i pielęgnacja są bardzo ważne. Stół trzeba chociaż raz na sezon dokładnie oczyścić, a drewniane stoły jeszcze dodatkowo powinny być impregnowane, aby przez wiele lat miały odpowiednią jakość. Nie impregnuje się tylko stołów drewnianych lakierowanych – o tym trzeba pamiętać.