Praktyczne rozwiązania

Przedpokój jest wizytówką naszego mieszkania. To pierwsze pomieszczenie, które widzimy wchodząc. Jakież może być nasze rozczarowanie, gdy w przedpokoju leżą porozrzucane buty, torebki i czapki. Nie jest łatwo w małym pomieszczeniu utrzymać ład, zwłaszcza jeśli mamy dzieci.

Jak wykorzystać małą przestrzeń?

Spróbujmy zastanowić się jak najkorzystniej zagospodarować przestrzeń. Czego najbardziej potrzebujemy i co ułatwi funkcjonowanie całej rodzinie. Jednocześnie zadbajmy o estetyczny wygląd, ład i porządek. Przemyślmy kolorystykę, zadbajmy o ciekawe gadżety, nadające pomieszczeniu unikalnego charakteru, obrazki, zdjęcia w ramkach lub ciekawy dywan na podłodze. Elementy wystroju powinny być łatwe w utrzymaniu czystości i trwałe. Najlepiej jeśli posłużą nam parę lat, a eksploatacja nie będzie nastręczała trudności. Zagwarantujmy sobie wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie.

Dobre rozwiązanie

Garderoby do przedpokoju (https://www.meblefirany.pl/pl/c/Garderoby/265) to sposób na zorganizowanie tej chaotycznej przestrzeni. Szansa na funkcjonalność i wygodę. Dobrze zaplanowana garderoba musi spełniać te wymagania. Na potrzeby rodziny powinny się w niej znaleźć wieszaki na małe i duże kurtki, półki na buty i szuflady na drobiazgi. Może uda się wydzielić miejsce na domowe szpargały, na przykład żelazko, deskę do prasowania lub odkurzacz. Drzwi garderoby mogą stanowić lustro, które jest niezbędne w przedpokoju.
Małe krzesełko lub ławka do siedzenia, jeśli pozwala na to metraż, to meble ułatwiające ubieranie, zwłaszcza dzieciom i osobom starszym.