Jakie uchwyty do mebli kuchennych wybrać?

Producenci mebli korzystają z kilu różnych modeli uchwytów, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby wybrać uchwyty i porządne gałki, które idealne pasować będą do stylu danych mebli.

Uchwyty relingowe

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze uchwyty do mebli, to w pierwszej kolejności warto dokładnie zapoznać się z uchwytami relingowymi, które doskonale sprawdzą się przede wszystkim w meblach kuchennych. Uchwyty tego typu są bardzo proste i co najważniejsze dostępne są w wielu różnych długościach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. relingowe uchwyty bez żadnego większego problemu można dopasować do frontów. Olbrzymim atutem jest także to, że relingowe uchwyty do mebli można mocować nie tylko pionowo, ale również poziomo. Godne uwagi są aluminiowe, chromowe i satynowe modele.

Moda na krawędziowe uchwyty

W nowoczesnych kuchniach dużym zainteresowaniem cieszą się także uchwyty krawędziowe. Mowa tutaj oczywiście o popularnych profilach o długości 3-4 metrów. Krawędziowe uchwyty można w każdej chwili dociąć, dzięki czemu pasować będą do każdej długości szafki. W sklepach meblarskich dostępne są także gotowe uchwyty o wybranych długościach. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które stawiają w pierwszej kolejności na dyskretny montaż. Uchwyty najlepiej sprawdzą się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach.