Co wyróżnia drewniane stoliki kawowe?

Drewniane stoliki kawowe znajdują się właściwie w każdym domi i mieszkaniu. Często też stoją w poczekalniach np. u lekarza, w biurach, w salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Co je wyróżnia? Skąd wiedzieć, że mebel przed nami to akurat stolik kawowy?

Wysokość
Stoliki kawowe drewniane (kupisz na mebel4u.pl) są dość niskie. Oznacza to, że kiedy siedzimy na kanapie, blat stołu znajduje się mniej więcej na wysokości naszych zgiętych kolan. Nie jest to sztywna zasada, bo ludzie różnią się od siebie wzrostem. Jest to po prostu wytyczna, bo stoły do jadalni i biurka są dużo wyższe. Nie powinno, więc być żadnych wątpliwości, co do tego z jakim typem stolika mamy do czynienia.

Wąski blat
Stoliki kawowe zawsze mają mniejsze blaty niż zwykłe stoły. Zazwyczaj są dość wąskie i długie, choć zdarzają się też takie w kształcie kwadratu lub koła. Najbardziej powszechne są jednak prostokąty. Równocześnie najłatwiej jest dopasować je do trzymiejscowej kanapy lub sofy. Dzięki temu są najbardziej ustawne i najłatwiej znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Mają też największą powierzchnię do zagospodarowania.

Półka
Stolik kawowy drewniany zazwyczaj ma półkę. Nadaje ona stabilności konstrukcji. Całość stoi pewniej i mocniej. Poprzeczna półka umożliwia odłożenie na nią najbardziej potrzebnych przedmiotów. Na półkę można odkładać gazety, kubki albo schować na niej rzeczy, które na blacie po prostu przeszkadzają. Zdarza się, że półka ta jest wykonana ze szkła lub materiału o innym kolorze niż blat stolika. Wygląda wtedy ozdobnie i ciekawie.