Lamelka bukowa do łączenia drewna

Szeroki asortyment produktów stolarskich na rynku, sprawia, że każdy  klient może zakupić idealne dla swoich potrzeb. Praktyczny i funkcjonalny kołek,  zaślepka czy drewniana lamelka to niezwykle ważne pomoce stolarskie, które sprawiają, że łączenie poszczególnych elementów drewnianych jest o wiele łatwiejsze. 

Praktyczne łączniki w branży stolarskiej

 Dość często używany przez wielu fachowców z branży stolarskiej zwrot – „lamello” oznacza system łączenia poszczególnych elementów drewnianych oraz drewnopodobnych. Zwrot ten pochodzi od nazwy pierwszej tego typu maszyny.

Solidne kołki drewniane czy powszechnie stosowane lamelki to łączniki idealnie spisujące się w branży stolarskiej. Z elementów tych korzysta zarówno wielu stolarzy jak i producentów mebli. 

Lamelka bukowa – idealna do łączenia mebli

Lamelka wykonana z prasowanego litego drewna bukowego, pozwala  na niezwykle szybkie oraz w pełni precyzyjne łączenie wielu elementów drewnianych Za pomocą lamelek można bez problemu łączyć zarówno  elementy drewniane jak i elementy wykonane z materiałów drewnopochodnych.

 Łączenie przy użyciu tych praktycznych łączników przypomina połączenie zwane obcym  piórem. Jest ono w pełni niewidoczne oraz wymaga użycia niewielkiej lamelownicy, która jest wyposażona w precyzyjne przykładnice.

Po wykonaniu w łączonych elementach odpowiednich gniazd, a następnie naniesieniu kleju, należy włożyć w otwór lamelkę i elementy dobrze ścisnąć. Efekt pęcznienia suchych oraz sprasowanych lamelek następuje w  wyniku kontaktu z wodą, która to znajduje się w użytym kleju. Dzięki temu można niezwykle trwałe połączenie.

Lamelki w wielkim wyborze znajdą państwo w sklepie Belmeb