Płytki heksagonalne – w jakich pomieszczeniach będą prezentowały się najlepiej?

Wybór płytek to duże wyzwanie. Oferta sklepów jest szeroka, więc niełatwo podjąć decyzję. Czym się kierować przy zakupach? Oprócz jakości wykonania istotną rolę odgrywa styl. Kafelki powinny współgrać z wystrojem pomieszczenia oraz dodawać pomieszczeniu klasy. Powinny być stylowe, eleganckie, pełnić rolę dekoracyjną, nie tylko funkcjonalną. Jedną z ciekawszych propozycji sklepów budowlanych są płytki heksagonalne. Jak wyglądają i do jakich wnętrz pasują? Jak je wykorzystać do ozdoby mieszkania?

heksagonalne płytki do sypialni

Dlaczego płytki heksagonalne?

Płytki heksagony kształtem przypominają plastry miodu. Ich nietypowy kształt natychmiast przyciąga uwagę, co sprawia, że tego rodzaju kafle są bardzo stylowe. We wnętrzach pojawiły się niedawno, a już zyskały ogromną popularność. Są niedrogie, łatwe w kładzeniu i utrzymaniu, a gwarantują, że mieszkanie nabierze charakteru i będzie cieszyć oko. Sklepy oferują je w różnych rozmiarach oraz kolorystyce, dzięki czemu płytki heksagonalne – (odwiedź sklep) dają duże możliwości aranżacyjne. Nie muszą być kładzione w linii – można je układać w fantazyjne kształty, stosować na fragmentach ścian lub podłogi, tworząc zaskakujące kompozycje.

Do jakiego mieszkania wybrać płytki heksagonalne?

Nowoczesne płytki heksagonalne nieodłącznie wiązane są ze stylem współczesnym. Tymczasem ten rodzaj kafli jest bardzo uniwersalny. Heksagonalne płytki doskonale odnajdą się nie tylko w mieszkaniach minimalistycznych czy nowoczesnych, ale też bardziej klasycznych. Świetnie współgrają ze stylem skandynawskim, nowojorskim, eklektycznym, a nawet rustykalnym – wystarczy odpowiedni dobór koloru i faktury, by uzyskać pożądany efekt. Mogą być łączone z płytkami cegiełkami czy kwadratami. Doskonale wpasują się w kuchnie, łazienki, ale też przedpokoje, hole czy balkony, za każdym razem tworząc modne, efektowne wnętrze.