Nowoczesny pomysł na fototapety

Najbardziej znane są fototapety ścienne, jednak istnieją tez fototapety na drzwi, a nawet na szafki. Są to wydruki dużego formatu, które pełnią głównie funkcję ozdobną i dekoracyjną.

W dzisiejszych czasach istnieją duże możliwości w tym zakresie – producenci oferują bardzo dobrą rozdzielność, wybór własnego zdjęcia, dopasowanie kolorystyczne i wielkościowe. 

Zamontowanie takiej tapety może być dla niektórych osób sporym wyzwaniem – z pewnością potrzeba tu więcej niż jednej pary rąk. Najczęściej korzysta się z pomocy fachowca, aby mieć pewność, że wszystko zostało wykonane jak należy,w sposób dokładny i precyzyjny,

RODZAJE FOTOTAPET

Fototapety lateksowe są dość kosztowne, papier pokryty jest lateksem. Jej założenie jest bardzo łatwe, jakość dobra, kolorystyka wyrazista. Najczęściej sprawdza się w przypadku salonu lub sypialni.

Fototapety winylowe są bardzo wytrzymałe. Montaż takiej tapety jest dość trudny, dlatego warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Sprawdza się w każdym pomieszczeniu, gdyż jest odporna na brud i wilgoć. 

Fototapeta papierowa jest cienka i zazwyczaj przeznaczona do gładkich powierzchni. Nie jest tak wytrwała jak pozostałe, dlatego najlepiej zastosować ją w suchych miejscach, np. w sypialni. Może być matowa, podobna do płótna, lub gładka. 

Wygodnym pomysłem jest fototapeta foliowa, którą należy przykleić jak naklejkę. Nie potrzeba żadnego kleju, jest łatwa w montażu i szybka. Najczęściej sprawdza się na niedużych powierzchniach, typu okna, drzwi, meble. Rzadko jest stosowana na ścianę, gdyż nie jest zbyt wytrzymała.

Co ciekawe, każdą z tych tapet można zamówić w wersji aminowanej, która chroni przed zabrudzeniami i jest wytrwalsza dzięki specjalnej folii. Dzięki temu zyskuje się pewność, że wytrwa długie lata i nie wyblaknie.

Więcej na stronie Galerii Plakatów.