W czym jest lepsze mieszkanie od dewelopera od mieszkania używanego?

Rynek mieszkaniowy obfituje w wiele różnorodnych propozycji, zaczynając od mieszkań nowych, a kończąc na używanych z tak zwanego rynku wtórnego. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy przejrzeć aktualne inwestycje we Wrocławiu i skupić się na rynku pierwotnym, czy skorzystać z ofert mieszkań używanych. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy, dlatego warto dokładnie przemyśleć ten temat.

klucz do mieszkania

Mieszkanie nowe czy używane – który wybór okaże się najlepszy?

Nowe inwestycje deweloperskie powstają z szybkością, z jaką mówi się o przysłowiowych grzybach po deszczu. Część z nich jest dziełem znanych i cenionych deweloperów, a część tych, którzy nie zdążyli wyrobić sobie jeszcze żadnej opinii na rynku. Stając jednak przed wyborem nowe czy używane mieszkanie przede wszystkim powinniśmy skupić się na naszych potrzebach, a następnie podjąć ostateczną decyzję. Jeżeli mamy do wyboru zakup mieszkania używanego pochodzącego od cenionego dewelopera, a zakup mieszkania nowego od przysłowiowej firmy kogucik, pewniejszą inwestycją będzie dla nas opcja numer jeden.

W czym jest lepsze mieszkanie od dewelopera od mieszkania używanego?

Przede wszystkim w tym, że jest nowe. Dokonując zakupu nieużytkowanego wcześniej lokum, jesteśmy jego pierwszymi właścicielami, co w konsekwencji przekłada się na zapach nowości w mieszkaniu oraz możliwość wyposażenia go od podstaw zgodnie z naszymi upodobaniami. Oczywiście w używanym mieszkaniu również jest taka możliwość, jednak wymaga ona włożenia w nią większego wysiłku, co zniechęca spore grono osób do tego, aby kupić mieszkanie z tak zwanej drugiej ręki.