Gruntowanie ścian

Do wyrównania i wzmocnienia podłoża wykorzystuje się różne preparaty gruntujące. Zwiększają one także przyczepność podłoża oraz świetnie izolują. Mimo sporych kosztów zapewnimy sobie utrzymanie ścian w dobrej kondycji jeszcze długo po remoncie.

Bardzo ważne jest odpowiedni wybór preparatu, dopasowanie go do podłoża, na który trafi, aby pozwolić mu na najlepszą impregnację i zabezpieczenie. W sklepach znajdziemy grunt epoksydowy, który charakteryzuje się brakiem rozpuszczalników mający w składzie żywicę epoksydową, stosowanym jako podkład pod uszczelnienia na podłożach betonowych lub stalowych. Niska lepkość, wysoka odporność na wodę morską, łuki, ścieki, roztwory soli i wiele innych.

antyramy do pomieszczeń

Po co stosuje się preparaty gruntujące?

Preparaty gruntujące stosujemy, aby zmniejszyć nasiąkliwość, zwiększyć przyczepność zapraw, klejów czy preparatów samopoziomujących. Ściana, którą potraktujemy dobrym preparatem, jak grunt epoksydowy od budujmy.pl pozwoli na lepsze przyjmowanie się farby, przez co starczy nam na więcej metrów kwadratowych. Dużą popularnością cieszą się produkty uniwersalne, które można połączyć z różnymi środkami i farbami. Grunty stosuje się także w różnych gałęziach przemysłu jak stocznie czy metalurgia do uszczelniania i wzmacniania połączeń. Jednak w przypadku budownictwa pozwolą one zakonserwować ściany wewnątrz i na zewnątrz budynku co wzmacnia i uodparnia je na negatywne działania warunków atmosferycznych.