Ile może kosztować odbojnik?

Odbojnik do drzwi to, jak wskazuje sama nazwa, po prostu urządzenie zabezpieczające nasze drzwi przed obiciem się. Na rynku dostępnych jest kilka wariantów odbojników oraz oczywiście cała masa różnych ich kolorów, jednak ile może kosztować nas taki zakup?

Standardowy odbojnik do drzwi

odbojnik do drzwi K push

Koszta zakupu standardowego odbojnika nie są duże, lecz mogą się od siebie znacząco różnić w zależności od tego, jakiego typu urządzenia szukamy. Trzeba bowiem wiedzieć, ze w ofercie sklepów internetowych znajdziemy zarówno produkty przeznaczone do drzwi wewnętrznych, jak i tych zewnętrznych. Oczywiście, o cenie decyduje także jakość produktu, np. materiał, z jakiego został on wykonany.

Proste odbojniki znajdziemy już w cenie kilkunastu złotych, być może nawet tańszej. Im lepszy wariant tym zapłacimy jednak drożej — czasami nawet ponad sto złotych.

Odbojnik do drzwi z amortyzatorem

Nieco innym, droższym urządzeniem jest odbojnik z amortyzatorem. Urządzenie takie, jak można domyślić się po jego nazwie posiada specjalny amortyzator, który w dodatkowy sposób zabezpiecza drzwi przed uszkodzeniem. Podobnie jak standardowy rodzaj urządzenia, odbojniki do drzwi z amortyzatorem mogą zostać wykorzystane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Koszt takiego urządzenia jest jednak znacząco wyższy niż jego tradycyjnej wersji. Bardzo często za produkt przyjdzie nam zapłacić kilkaset złotych. Trzeba jednak wspomnieć, że są to urządzenia trwalsze i zabezpieczają drzwi w bardziej kompleksowy sposób.