Inwestycja w kawalerkę – czy to się opłaca?

Decydując się na zakup pierwszego mieszkania, wiele osób staje przed decyzją, w jaką nieruchomość zainwestować. Czy opłaca się kupić małe mieszkanie typu kawalerka?

Nowoczesna kawalerka od dewelopera

Chociaż wiele osób myśląc o kawalerce wyobraża sobie małe, ciasne i mało funkcjonalne pomieszczenie, w którym trudno jest się obrócić, a co dopiero komfortowo mieszkać, małe mieszkanie może być praktyczne. Obecnie nowoczesne kawalerki nie składają się z małych, zamkniętych pomieszczeń, aczkolwiek stawia się na przestronne, otwarte przestrzenie z oddzielną sypialnią. Salon połączony z aneksem kuchennym oraz przedpokojem, to bez wątpienia lepsze rozwiązanie. Obecnie można wybierać kawalerki do kupienia w Lokum Smart City, które są naprawdę funkcjonalne i ustawne.

Od dewelopera czy z rynku wtórnego?

mieszkanie umeblowane - widokWybierając mieszkanie z rynku pierwotnego, czyli nową nieruchomość, można mieć pewność, że będzie posiadała odpowiednie parametry cieplne i akustyczne, czego nie można powiedzieć o mieszkaniach wykonanych z wielkiej płyty. Apartamenty Smart City we Wrocławiu choć są droższe, to z pewnością warto wybierać spośród nich, niż wśród kawalerek z rynku wtórnego, które z pewnością będą musiały zostać wyremontowane. Warto bardzo dobrze przemyśleć decyzję i zastanowić się co bardziej będzie się opłacało i czy dana nieruchomość za jakiś czas nie straci na wartości, przez co można być stratnym, gdy będzie się chciało sprzedaż mieszkanie.

Inwestycja w kawalerkę z pewnością się opłaca, ale pod warunkiem, że wybierze się nieruchomość w odpowiedniej lokalizacji i o dobrym standardzie, która nie straci na wartości, nawet za kilka lat.