Gdzie warto wykorzystać płytki cegłopodobne?

Dla wielu osób, płytki cegłopodobne stanowią doskonałe rozwiązanie wykorzystywane do urządzenia mieszkania w nowoczesnym stylu. Nie każdy może mieszkać w kamienicy gdzie naturalnie występuje cegła, dlatego też takie płytki będą idealnym rozwiązaniem.

Ceglane wnętrze

Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w wielu budynkach jest umieszczanie w pomieszczeniach jedynie ceglanych wątków – rzadko się zdarza, że w cegle zaaranżowane jest całe pomieszczenie. Pomimo tego, że jest to tylko element dekoracji, płytki cegłopodobne nawet w niewielkiej ilości są w stanie nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.
Cegły standardowej szerokości są dość ciężkie, dlatego też bardzo rzadko stosowane są we wnętrzach pomieszczeń, przede wszystkim ze względu na to, że ich obecność jest niezwykle dużym obciążeniem dla stropu. Ponadto takie rozwiązanie przyczynia się do zmniejszenia powierzchni pomieszczenia, co w wielu przypadkach nie jest zbyt pożądanym zjawiskiem. Dlatego też wiele osób zajmujących się aranżacją pomieszczeń sięga po płytki cegłopodobne – lekkie i bardzo estetyczne, a przy tym dające wiele różnych możliwości urządzenia pomieszczenia.

Cegłopodobne płytki w nowoczesnych wnętrzach

Cegłopodobne płytki doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych wnętrzach jak i tych bardziej klasycznych. W tym pierwszym przypadku warto stawiać na płytki w chłodnych kolorach, takich jak biel, szarości, czernie i grafity. Poszukując oryginalnej ozdoby wnętrz warto rozważyć zastosowanie ręcznie formowanych płytek cegłopodobnych,które dostępne są w bardzo różnorodnej kolorystyce i różnorodnych formach. Są one niezwykle oryginalne zarówno pod względem swojego kształtu jak i faktury, dzięki czemu nawet w niewielkiej ilości będą w stanie odmienić charakter każdego pomieszczenia. Co ważne, są one również dość łatwe w samodzielnym montażu, co z pewnością docenią osoby uwielbiające samodzielnie podejmować się aranżacji swoich pomieszczeń. Wybierając płytki cegłopodobne warto stawiać na uznanych producentów, których wyroby znane są ze swojej wysokiej jakości.