Na co zwrócić uwagę wybierając ramki do plakatów?

Oryginalne plakaty mogą okazać się doskonałą dekoracją mieszkania i biura. Niestety większość plakatów wykonanych jest z materiałów, które łatwo uszkodzić i zaplamić. Na szczęście z pomocą przychodzi profesjonalna ramka na plakat, która jest tanim i skutecznym zabezpieczeniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co zwrócić uwagę wybierając ramki do plakatów.

Rozmiar ma znaczenie

W pierwszej kolejności należy skupić się na tym, aby wybrać odpowiedni rozmiar ramki. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się plakaty o rozmiarach 61×91 cm , 46×61 cm oraz 22×28 cm. Dla standardowych rozmiarów bez żadnego większego problemu można znaleźć idealne ramki do plakatów. Problem może okazać się dopiero wtedy, gdy potrzebny jest bardzo nietypowy rozmiar. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie ramka na plakat na indywidualne zamówienie. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które wykonują wysokiej jakości ramki na wymiar.

Jaki kolor?

Rama na plakat jak powszechnie wiadomo pełni nie tylko funkcje praktyczne, ale również funkcje dekoracyjne, dlatego też warto postawić na odpowiedni kolor, który pasować będzie do wystroju danego wnętrza. Problemu z kolorem nie ma wtedy, gdy postawi się na antyramę. Godne polecenia są ramy aluminiowe, które dostępne są w wielu kolorach do wyboru. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście czarne i białe ramy. Godne uwagi są również ramy szare, złote i brązowe. Jeżeli chodzi o ramy drewniane, to najczęściej występują one w naturalnej postaci.

Jakie wieszaki?

Dobra rama na plakat musi posiadać również solidny wieszak. Antyramy i ramy aluminiowe są dość lekkie, dlatego też wieszak może być mniejszy. Problem pojawia się dopiero w przypadku drewnianych ram ze szklanym przodem. Ramy tego typu potrafią sporo ważyć, dlatego też wieszak powinien być solidny.