Drzwi przesuwne do pokoju – praktyczne i niebanalne rozwiązanie dla małej przestrzeni

Coraz większą popularnością w ostatnich latach cieszą się wśród projektantów właśnie drzwi przesuwne, których zastosowanie pozwala wygospodarować dużo więcej przestrzeni oraz wydobyć wyjątkowy charakter wnętrza. Od tradycyjnie otwieranych drzwi różnią się one głównie właśnie sposobem otwierania i zamykania. Jak działają drzwi przesuwne do pokoju? Na czym polega ich montaż i czy jest on skomplikowany? Kiedy warto zdecydować się na takie drzwi, kiedy najlepiej się sprawdzą? Oto kilka porad oraz ciekawych informacji.

Drzwi przesuwne – na czym właściwie polega ich fenomen?

Istnieje wiele możliwości rozwiązań, które pomagają wygospodarować we wnętrzu dodatkowe miejsce – jednym z nich są właśnie praktyczne przesuwne drzwi, które otwierają się i zamykają poprzez przesuwanie ich po specjalnie do tego przystosowanych szynach. Tego typu drzwi doskonale sprawdzą się na przykład w małych pomieszczeniach, w których chcielibyśmy zaoszczędzić trochę przestrzeni i możemy na rzecz tego zrezygnować z drzwi otwieranych na pokój. Świetnie nadają się więc do zastosowania w malutkich mieszkaniach, lub też do oddzielenia łazienki od sypialni.

Dzięki temu, że takie drzwi wykonywane są z wielu materiałów a ich konstrukcje powstają w coraz to ciekawszych stylach, bez problemu można dobrać je do każdego, nawet najbardziej wymagającego wnętrza.

Drzwi przesuwne

Na czym opiera się konstrukcja i działanie drzwi przesuwnych?

Wbrew pozorom, to jak działają przesuwne drzwi wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Przesuwna forma oparta jest na specjalnych skrzydłach osadzonych na prowadnicach, dzięki którym drzwi otwierają się i zamykają bez konieczności uchylania ich na pokój. Co ważne, prowadnice mogą być zamontowane zazwyczaj zarówno na ścianie, jak i wewnątrz ściany – dzięki temu możemy doprać odpowiedniejsze dla naszej przestrzeni rozwiązanie.