Panele tapicerowane do pokoju – proste, ale efektowne rozwiązanie

Piękne i przytulne pokoje to klucz do spokoju i relaksu, dlatego remontując je, warto zadbać o każdy szczegół. Szczególnie ważne są ściany, bo to one w dużej mierze odpowiadają za klimat każdego pomieszczenia. Klasycznym rodzajem wykończenia są farby lub zwykłe tapety, jednak równie warte uwagi są panele tapicerowane ścienne. Dzięki temu, że wykonane są z materiału, to wyglądają bardzo stylowo i ekskluzywnie. W dotyku są miękkie i przyjemne, dlatego ocieplają cały pokój i nadają mu relaksujący klimat. 

Dlaczego warto zdecydować się na panele tapicerowane?

Panele tapicerowane to nic innego jak płyta MDF i pianka lub gąbka pokryta tkaniną. Są niezwykle dekoracyjne, ale także praktyczne! Mogą być zastosowane na całą ścianę lub tylko jako zagłówek do łóżka. Dzięki swojej budowie dobrze wyciszają pomieszczenia, a im są grubsze, tym lepiej sobie z tym radzą. Są także dodatkową warstwą izolacyjną, więc mogą służyć do ocieplenia pomieszczenia. Oprócz tych praktycznych zalet, panele tapicerowane do pokoju to przede wszystkim piękne wykończenie ściany. Dostępne są w wielu wzorach, kolorach, a nawet kształtach. Można je kupić także w wersji fakturowanej lub wykonane z błyszczących materiałów!

Panele tapicerowane

Panele tapicerowane do pokoju – proste, ale efektowne rozwiązanie. 

Montaż paneli tapicerowanych jest równie prosty co malowanie ścian. Najważniejsze jest dokładnie wymierzenie ścian i dopasowanie do nich paneli, aby wszystkie idealnie do siebie pasowały. Później wystarczy zamontować je za pomocą kleju lub taśm montażowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zakryć wszystkie nierówności w ścianie, a zastosowanie taśmy sprawi, że panele można w każdym momencie zdjąć lub zmienić ich aranżację. Przy odpowiedniej pielęgnacji i regularnym odkurzaniu mogą służyć w idealnym stanie nawet przez wiele lat.