Dlaczego warto wybierać listwy przypodłogowe mdf?

Listwy przypodłogowe mdf cieszą się ogromną popularnością. To właśnie one są najczęściej wybierane do wykończenia wnętrza. Mają szereg zalet, które sprawiają, że właśnie one są optymalnym wyborem. Dlaczego warto je wybierać?

Lekkie i trwałe

Listwy przypodłogowe mdf są trwałe i lekkie. Dzięki temu ich transport nie jest dużym problemem. Są lekkie, więc bez trudu można zmieścić ich sporo w jednym ładunku. Wysoka trwałość oznacza dużo mniejsze ryzyko uszkodzenia podczas transportu oraz przechowywania listew. Jest więc mniejszy problem z ich wadami zauważonymi już podczas montażu. Listwy te mogą przez wiele lat prezentować się dobrze, więc ich wybór nikogo nie powinien dziwić.

Łatwe w docięciu i montażu

W przypadku listew z mdf warto zauważyć, że są one bardzo łatwe w docięciu i w montażu. Poradzą sobie z tym nawet osoby, które nie są zbyt biegłe w sztuce budowlanej. Dla ułatwienia można stosować specjalne narożniki do listew. Mają one formę niewielkich słupków, które można montować w samym narożniku, by ułatwić sobie docięcie listwy i upewnić się, że narożnik będzie wyglądał schludnie.

listwy przypodłogowe mdf

Optymalny stosunek jakości do ceny

Listwy przypodłogowe z mdf dostępne np. na stronie Golddoor.pl wyróżnia dobry stosunek jakości do ceny. To ciekawy kompromis pomiędzy listwami z drewna i tymi wykonanymi z PCV. Warto pamiętać, że na pierwszy rzut oka nie można odróżnić ich od tych drewnianych. Listwy te są do siebie bardzo podobne, a jedyne co może je od siebie odróżniać to trwałość. Listwy drewniane o ile będą prawidłowo konserwowane, mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt lat. Mdf nie jest aż tak trwały, ale równocześnie trzeba pamiętać, że jest dużo tańszy. Bez wątpienia jest to produkt, którego cena umożliwia cieszenie się piękną aranżacją wnętrza, ale bez wydawania na nią kroci i bez sięgania po trudne w montażu i niepraktyczne elementy.