Jakie są zalety korzystania z puf w domu?

Pufa to miniaturowy mebel, podobny do stołka, ale z małymi nóżkami. W przeciwieństwie do swojego większego odpowiednika jest miękki i tapicerowany tkaniną lub skórą. We wnętrzach otomany są często wykorzystywane jako element dekoracyjny, choć lista ich zadań jest całkiem imponująca. Oceńcie sami: mogą służyć jako siedzisko, podnóżek, można na nich położyć ubrania, książki itp.

Pufy w wystroju wnętrz

Nasi przodkowie doceniali potencjał puf, dlatego były one obecne w domach ludzi bogatych i zamożnych. Wystawne, zgrabne nogi, pokryte aksamitem i innymi szlachetnymi tkaninami, zdobione złoceniami i monogramami, stały się wspaniałą ozdobą domów z dawnych czasów.

W czasach PRL-u nastały trudne czasy w zastosowaniu pufy. Przez wielu ten mebel został zapomniany jako niepriorytetowy przedmiot codziennego użytku, a jego konstrukcja uległa znacznym zmianom. Nogi stały się gładkie, a tapicerka prosta w konstrukcji, bez żadnych ozdobników.

Współczesne zastosowanie puf

Pomysł na pufy we wnętrzu odrodził się, gdy do naszego kraju zaczęto sprowadzać importowane meble, w tym pufy o najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Idąc za przykładem zagranicznych konkurentów, producenci krajowi zaczęli zwracać większą uwagę na wzornictwo tych produktów. Z czasem oferta puf stała się tak szeroka, że pojawił się kolejny problem – wybór.

pufa butelkowa zieleń

Pufy są dostępne zarówno w stylu vintage, jak i nowoczesnym, w różnych istniejących kształtach:

  • W kształcie kuli, serca, buta itp.
  • Z systemem przechowywania i z półkami.
  • Z oparciem lub bez.
  • Na wysokich, niskich nogach lub na kółkach.

Pufy i siedziska tapicerowane

Nie bez powodu pufy czy siedziska cieszą się dużą popularnością. Są mobilne, łatwe w transporcie, zajmują niewiele miejsca, pasują do każdego pomieszczenia.

W salonie pufa butelkowa zieleń będzie wyrafinowanym elementem dekoracyjnym i ciekawą podstawką pod nogi. W sypialni – niezastąpionym pomocnikiem, gotowym w każdej chwili służyć właścicielom. W pokoju dziecięcym – taboretem i zabawką; w przedpokoju – miejscem, gdzie wygodnie jest zakładać i zdejmować buty. W kuchni – mini taboretem i magazynem na rzeczy.