O czym trzeba pamiętać, wybierając drzwi przesuwne?

Wybierając drzwi do mieszkania należy pamiętać, że ich zadaniem nie jest wyłącznie wydzielenie przestrzeni. Bardzo ważny jest aspekt estetyczny, gdyż to właśnie drzwi stanowią niebanalne wykończenie wnętrza. Jak wybrać idealne drzwi przesuwne do mieszkania?

Nowoczesne czy klasyczne?

Drzwi rozsuwane mogą być zbudowane z drewna, płyty wiórowej, pcv, lub szkła. Mogą być pełne lub z przeszkleniami. Ich wybór jest równie szeroki, jak wybór drzwi tradycyjnych.

Drzwi rozsuwane szklane idealnie sprawdzą się w mieszkaniu nowoczesnym. Nie tylko podkreślą jego charakter, ale również wprowadzą wiele światła. Drzwi drewniane idealnie będą wpisywały się w pomieszczenia o charakterze industrialnym. Nadadzą mu charakteru i pokreślą surową formę. Do mieszkania w stylu skandynawskim również warto wybrać drzwi rozsuwane drewniane, warto jednak pamiętać, by było to drewno bielone, które idealnie wpisze się w skandynawski, chłodny klimat.

Nowoczesne czy klasyczne?

Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne pomagają zaoszczędzić dużo przestrzeni. Sprawdzą się w pomieszczeniach małych oraz wąskich, gdzie montaż tradycyjnych drzwi nie jest dobrym rozwiązaniem.

Drzwi rozsuwane pozwalają na wykluczenie niewygodnej sytuacji, gdy zbyt wiele drzwi znajduje się w pobliżu. Takie wnętrze wydaje się być mniejsze niż jest w rzeczywistości. Drzwi przesuwne pozwalają na optyczne powiększenie przestrzeni.

Drzwi rozsuwane sprawdzają się również w nietypowych pomieszczeniach, gdzie ważny jest pomysł, by w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Strych czy garderoba, gdzie jest mało przestrzeni to idealne miejsca na sprytne rozwiązania.