Na co zwrócić uwagę wybierając lampy do łazienki?

Podczas urządzania łazienki warto przywiązać szczególną wagę do dobieranego oświetlenia. W każdym pomieszczeniu sanitarnym powinno znaleźć się główne źródło światła zawieszone pod sufitem oraz punktowe lampy w strefie z lustrem. Warto rozważyć również dopasowanie nastrojowego oświetlenia ściennego, które ułatwi zaznanie relaksu w czasie wieczornego zażywania kąpieli. Na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać lampy, które spełnią oczekiwania domowników?

Jakie parametry powinny posiadać lampy łazienkowe?

Poszukując lamp, które zostaną umieszczone we wnętrzu o wysokim poziomie wilgotności, należy zwrócić uwagę na ich przystosowanie do takich warunków. Przede wszystkim, obudowa każdej lampy powinna być wykonana z materiałów, które nie są podatne na korozję. Decydując się na metalowe i drewniane elementy należy upewnić się, że zostały odpowiednio zabezpieczone. Ponadto, konieczne jest dopasowanie klasy wodoszczelności akcesoriów. Lampy do łazienki (kliknij) nie powinny posiadać niższego stopnia wodoszczelności niż IP44. Dla stworzenia możliwie najlepszego efektu, warto dokładnie przemyśleć wielkość wybieranych przedmiotów i temperaturę barwową światła, jakie będą emitować. Ważne jest to, aby górne oświetlenie nie wydawało się przytłaczające. W małych i niskich łazienkach warto zamontować niewielkie lampy, które przylegają do sufitu. Żarówki LED o ciepłej barwie zagwarantują energooszczędność i przyjazną atmosferę we wnętrzu.

Dopasowanie lamp do modnej aranżacji

Poszukując lamp łazienkowych warto zadbać również o to, aby umożliwiły stworzenie spójnej i atrakcyjnej aranżacji. Dzięki mnogości możliwych do odnalezienia akcesoriów z tej kategorii, bez problemu można dopasować je do najmodniejszych stylów wnętrzarskich. W łazienkach skandynawskich i boho doskonale sprawdzą się lampy z drewnianymi, impregnowanymi elementami. Warto umieścić tu również metalowe akcesoria w stonowanych barwach. Te ostatnie będą korzystnym wyborem również w przestrzeniach loftowych i industrialnych. Poszukując designerskich lamp do łazienki rustykalnej również można zdecydować się na metalowe modele. W tym przypadku powinny one jednak być wykonane z postarzanego surowca. Dobrym rozwiązaniem będą tu również ceramiczne osłony na żarówki. Salon kąpielowy w stylu glamour zaleca się wyposażyć w zdobiony żyrandol. Najczęściej wybieranymi źródłami światła do łazienek nowoczesnych i minimalistycznych są proste plafony i oprawy sufitowe. Lampy dopasowane do stylu i zapotrzebowania z pewnością okażą się korzystnym wyborem.