Idealne oświetlenie jadalni

Oświetlenie jadalni lub kuchni, a także innych pomieszczeń jest wyjątkowo ważne. To światło nadaje wnętrzu niepowtarzalnego uroku. Dzięki odpowiednim lampom można wydobyć z wnętrza cały urok oraz podkreślić jego niezwykły charakter. Lamp nie kupujemy co roku, więc warto już na początku urządzania mieszkania wybrać idealne i uniwersalne oświetlenie. 

Oświetlenie jadalni – jak wybrać?

Idealnie oświetlenie jadalni powinno być rozmieszczone tak, by największe skupisko światła znajdowało się nad stołem. To główna część jadalni – przy stole jemy, rozmawiamy lub nawet gramy w gry planszowe. Jest to centralne i najważniejsze miejsce, więc warto je dobrze oświetlić. Sprawdzi się długa lampa z kilkoma żarówkami, rozmieszczonymi równomiernie na całej długości. Przy wysokim suficie pięknie będzie prezentował się żyrandol z kryształowymi elementami. Do bardziej industrialnych wnętrz z kolei można wybrać nieco surową lampę, która wykonana będzie z połączenia metalu z drewnem. Dekoracyjne żarówki zamiast tradycyjnych kloszy na pewno przyciągną naszą uwagę. Lampa do jadalni powinna być przede wszystkim dopasowana do wnętrza oraz wysokości sufitu. Unikajmy sytuacji, kiedy lampa wisi tuż nad stołem. Jest to bardzo niewygodne dla biesiadujących przy nim osób.

oświetlenie jadalni

Oświetlenie kuchni – na co zwrócić szczególną uwagę?

W kuchni gotujemy oraz podajemy potrawy. Oświetlenie kuchni powinno być więc bardzo dobre – w końcu musimy przyjrzeć się dokładnie wszystkim składnikom, zanim użyjemy ich do gotowania lub pieczenia. W kuchni sprawdzą się:

-lampy sufitowe z kilkoma żarówkami,

-światła punktowe, rozmieszczone w całej kuchni,

-reflektory z ruchomymi kloszami,

-lampy LED.

Zwróćmy uwagę na dużą ilość światła oraz możliwość zmiany miejsca jego skupienia.