Efektowne oświetlenie w nowoczesnym stylu

Nowoczesne i minimalistyczne wnętrza wymagają gustownych i nietypowych lamp, które stworzą odpowiedni nastrój i będą jednocześnie ciekawą dekoracją. Powinny być dopasowane do wielkości pomieszczenia oraz aranżacji wnętrza. W każdym domu powinno znaleźć się kilkanaście źródeł światła, by uzyskać odpowiedni komfort widzenia i stworzyć klimatyczne, nastrojowe wnętrza.

Lampy sufitowe, czyli plafony i żyrandole

Wybór lamp rozpoczyna się zwykle od lamp sufitowych. Umieszczane w centralnym punkcie pomieszczenia, stanowią główne źródło sztucznego światła. W małych pokojach czy łazienkach plafony są idealnym rozwiązaniem. Przylegają idealnie do sufitu, nie zajmując dużo miejsca. Mogą mieć ciekawy, geometryczny kształt. W zależności od wybranej żarówki dają równomierne i wyraźne światło.
W dużych salonach zupełnie wyjątkowo prezentują się klasyczne żyrandole, czyli typowe lampy wiszące. Z mnóstwem mieniących się kryształków, sporych rozmiarów, są ozdobą, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Na tej stronie można uzyskać więcej ciekawych informacji na ten temat.

Lampy wiszące

Idealne oświetlenie sypialni

Nowoczesną sypialnię można ozdobić lampą wiszącą. Wykonaną z przezroczystego, wyprofilowanego szkła, z ozdobną żarówką w środku. Nowoczesne lampy wiszące mogą zastąpić boczne lampy ustawiane na nocnych stolikach. Zawieszone na odpowiedniej wysokości i w odpowiednim miejscu przy łóżku, doskonale spełnią swoje zadanie.
Będą dodatkowym i oryginalnym źródłem światła. Ich klosze mogą również być przezroczyste, o łagodnym wyprofilowanym kształcie. Koniecznie z ozdobną żarówką w środku.