Jakie lampy do pokoju dziecięcego?

Pokój dziecięcy nie jest zbyt łatwą przestrzenią do urządzenia, dlatego warto dołożyć starań i dobrze przemyśleć koncepcję. To wnętrze dość wymagające, o które trzeba zadbać w odpowiedni sposób. Powinno być nie tylko stylowe, dopasowane do potrzeb malucha, ale równocześnie bezpieczne i funkcjonalne. W tym wypadku oświetlenie pełni dość ważną funkcję. Jakie lampy wybrać?

Kilka źródeł światła

W każdym pomieszczeniu bez wyjątku, także w pokoju dziecięcym, powinno znaleźć się kilka źródeł światła. Dzięki temu pomieszczenie będzie praktyczne i będzie mogło służyć do wielu aktywności. Jedno, główny żyrandol, to zdecydowanie za mało, warto też zaopatrzyć w pokój w dodatkowe oświetlenie. Jakie oświetlenie, oprócz lampy sufitowej, kupić?Jeżeli chodzi o lampy do pokoju dziecięcego, to możliwości jest naprawdę wiele. Na pewno warto zastanowić się nad lampą podłogową, gdyż jest to niezwykle praktyczne źródło światła, gdyż można ją dowolnie przestawiać, regulować kąt nachylenia światła. Lampa podłogowa sprawdzi się do czytania, wieczornych zabaw czy odrabiania lekcji. W przypadku młodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze zasypiać przy zgaszonym świetle, niezbędne będą także kinkiety. Takie oprawy oświetleniowe są bardzo praktyczne, dają nastrojowe, klimatyczne światło, jednocześnie dziecko czuje się bezpiecznie i może spać spokojnie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając lampy do pokoju dla dziecka?

Oświetlenie do pokoju dziecięcego powinno mieć odpowiednie natężenie, nie może być zbyt jasne, gdyż może negatywnie wpływać na samopoczucie i zdrowie malucha. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest jak największy dostęp do światła naturalnego, niemniej jednak jesienią i zimą jest jego ograniczona ilość. Oprócz odpowiednich żarówek, warto zwrócić uwagę na jakość opraw oświetleniowych, bo od nich będzie zależeć w dużej mierze, jak długo dana lampa posłuży. Po trzecie – design. Dobrze sprawdzą się modele uniwersalne, klasyczne, które będą mogły posłużyć jak najdłużej, nawet gdy dziecko będzie już w nieco starszym wieku.
Wybór oświetlenia ma ogromne znaczenie dla tego, jak ostateczne prezentuje się przestrzeń w domu i czy jest funkcjonalna. Lampy do pokoju dziecka (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-do-pokoju-dzieciecego-155.html) są bardzo istotne, bo maluch jest aktywny i wykonuje codziennie bardzo dużo czynności, poza tym stale uczy się nowych rzeczy. Kilka źródeł światła w pokoju dziecięcym to podstawa i warto je zastosować. Warto wybierać lampy bezpieczne, dostosowane do potrzeb dziecka, jednocześnie na tyle uniwersalne, żeby mogły posłużyć dłużej niż rok.