Xiaomi Mi Vacuum Cleaner — wygląd i cechy

Chińska firma Xiaomi nadal rozszerza swoją ofertę produktów, a we wrześniu 2016 roku wydała własny robotyczny odkurzacz pierwszej generacji, którego cechy i właściwości mogą z powodzeniem konkurować z wiodącymi markami na rynku. W tym artykule przedstawiono przegląd Xiaomi Mi Vacuum Cleaner, jego cechy i główne zalety.

Kompletowanie

Oprócz samego odkurzacza Xiaomi Mi Vacuum Cleaner posiada w zestawie:

  • stację (bazę) do ładowania urządzenia;
  • przewód zasilający;
  • urządzenie do czyszczenia szczotki głównej;
  • instrukcję obsługi.

Wygląd

Design odkurzacza Xiaomi Mi Vacuum Cleaner jest podobny do odkurzaczy tego typu innych producentów, ale posiada również kilka charakterystycznych cech.

Robot ma okrągły kształt. Jego korpus wykonany jest z białego tworzywa sztucznego, powierzchnia jest matowa i niepowlekana, dlatego wymaga ostrożnego użytkowania i dodatkowej pielęgnacji. Powierzchnia pokrywy, która znajduje się na górze i zakrywa główną część górnego panelu jest również biała, ale gładka jak lustro. Sprawdź je w ofercie sferis.

Wygodne jest to, że dzięki białemu kolorowi Xiaomi Mi jest dobrze widoczny nawet w ciemności: nie ma ryzyka przypadkowego nadepnięcia na niego i łatwo będzie go znaleźć pod meblami, w razie gdyby gdzieś utknął.

xiaomi mi vacuum cleaner

Cechy

Xiaomi Mi robot odkurzacz posiada dwanaście odmian czujników, które sprawiają, że odkurzacz działa tak wydajnie, jak to tylko możliwe. Robot charakteryzuje się doskonałą zwrotnością, a dobrze dobrane wymiary kół pozwalają urządzeniu z łatwością pokonywać przeszkody o niewielkich rozmiarach na swojej drodze. Maksymalna wysokość przeszkód, jaką podaje producent, to 18 milimetrów, czyli całkiem sporo.

Czyszczenie powierzchni przez robota-odkurzacza odbywa się w następujący sposób. Przednia szczotka Robot Vacuum Cleaner zgarnia zanieczyszczenia w kierunku centrum, gdzie znajduje się główna szczotka. Szczotka boczna posiada elastyczne i sprężyste włókna zakończone sztywną szczeciną, która utrzymuje ją w pierwotnym kształcie po długotrwałym użytkowaniu i gwarantuje wysoką skuteczność czyszczenia.

Szczotka główna jest zaprojektowana tak, aby kierować usunięte zanieczyszczenia do pojemnika na kurz, gdzie są one dalej zbierane na filtrze.