Jak wykorzystać okrągłe lustro w łazience?

Łazienka to pomieszczenie, które musi być przede wszystkim praktyczne. To tu wykonujemy wszystkie czynności pielęgnacyjne. Podstawą funkcjonalnej łazienki jest dobre oświetlenie i odpowiednie lustro. Jak zaaranżować okrągłe lustro na ścianę?

Jak wybrać odpowiednie lustro?

Do dużej łazienki idealnym rozwiązaniem będzie podwójna umywalka, która zapewni wygodę w trakcie porannego szykowania się do pracy. Warto zadbać, by również okrągłe lustro na ścianę było dopasowane do naszych potrzeb.

W łazience, gdzie są dwie umywalki można umieścić jedno duże lustro, które będzie w centralnym punkcie ściany lub zdecydować się na dwa, odrębne lustra. Każde nad umywalką. Takie rozwiązanie zapewni komfort, nawet gdy w łazience będą znajdowały się dwie osoby.

Jak dopasować lustro do wystroju pomieszczenia?

Rama to integralny element lustra. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze pasuje ona do pomieszczenia.

Lustro okrągłe ścienne bez ramy będzie idealnie wyglądało w niewielkiej łazience (https://lazienka-rea.com.pl/akcesoria-lazienkowe-dodatki-do-lazienki/lustra-lazienkowe.html). Brak ramy sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości. Wybierając lustro bez ram należy skoncentrować się na modelach frezowanych, które są ładnie i estetycznie wykończone.

Lustra, które nie posiadają ramy można podświetlić używając taśm LED. Dzięki temu łazienka stanie się wyjątkowo klimatyczna i nastrojowa.

Do nowoczesnej łazienki, w której dominuje surowy wystrój, warto wybrać okrągłe lustro na ścianę, które nie będzie miało zbyt zdobnej ramy. Na ścianie wykonanej z betonu architektonicznego, który ostatni jest bardzo popularny, pięknie będzie wyglądało lustro okrągłe w prostej, metalowej ramie.

W łazience w stylu skandynawskim idealnie będą wyglądały okrągłe lustra w drewnianych ramach. Warto zadbać, by rama była z jasnego drewna, które wpisze się w styl scandi. Uzupełnieniem aranżacji będą białe kafelki oraz chromowane krany. Jest to propozycja do łazienki, która nie jest duża i potrzebuje jasnych kolorów, by uzyskać optyczne powiększenie. Elegancko i ponadczasowo.