Stylowe płytki gresowe szkliwione do wnętrz

Płytki gresowe o szkliwionej nawierzchni to sprawdzony wybór zarówno do wnętrz, jak też na zewnątrz. Są wytrzymałe, nienasiąkliwe, mrozoodporne i dodatkowo bardzo estetyczne. Oto najmodniejsze płytki z gresu do domu i mieszkania!

Industrialny beton

Surowe, industrialne przestrzenie są jednym z hitów już od kilku sezonów. Takie wnętrza wymagają również odpowiednich materiałów, aby podkreślić ich wystrój. W tej roli świetnie sprawdzą się płytki gresowe.

Imitujący beton gres szkliwiony stanowi bardzo dobry wybór do wielu przestrzeni, między innymi do łazienki, kuchni czy też na korytarz – home100.pl/gres-szkliwiony. Świetnie wpisuje się w nowoczesne przestrzenie, w tym w przemysłowe aranżacje typu loft, ale również pasuje do wnętrz o skandynawskim szyku.

Producenci oferują szeroką gamę wzorów do wyboru w różnych odcieniach szarości, dlatego można dopasować je do charakteru wnętrza. Najczęściej wybierane są płytki o dużych formatach, na przykład 60 x 60 cm.

Ciepłe drewno

Druga modna propozycja do wnętrz to płytki z gresu szkliwionego o drewnopodobnych wzorach. To bardzo dobra alternatywa dla paneli oraz drewna naturalnego, ponieważ płytki gresowe wyróżniają się odpornością na wilgoć i są łatwe do utrzymania w czystości.

Takie płytki ceramiczne mają kształt desek i dostępne są w różnych kolorach, między innymi przypominają buk, dąb, orzech, a także ciemniejsze kolory, na przykład wenge. Zróżnicowane nadruki i faktury powodują, że gres tego typu tworzy realistyczne nawierzchnie, które bardzo dobrze imitują naturalne drewno.

Drewnopodobne płytki gresowe to modne rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Będą doskonale nadawały się do łazienki, ale również do kuchni, na korytarz oraz do przedpokoju. Co więcej, sprawdzą się także w salonie. Ciepły wygląd drewna powoduje, że taka podłoga jest estetyczna, a przy tym funkcjonalna.