Czym charakteryzują się drzwi bezprzylgowe?

Wiele osób, które zastanawiają się nad aranżacją swojego mieszkania sięga po nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich są drzwi bezprzylgowe, które potrafią nadać mieszkaniu atrakcyjności. Zastosowanie takich drzwi w domu sprawia, że wygląda on bardziej nowocześnie, jednak zanim zdecydujemy się na zakup drzwi bezprzylgowych, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Co wyróżnia drzwi bezprzylgowe?

drzwi bezprzylgowe

Drzwi bezprzylgowe charakteryzują się tym, że posiadają niewidoczne zawiasy. Ponadto krawędź skrzydła po ich zamknięciu licuje się z ościeżnicą. Dzięki takiemu rozwiązaniu, drzwi wyglądają jakby stanowiły integralny element ściany. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnych mieszkaniach, ponieważ tworzą bardzo estetyczny efekt wizualny. Po drzwi bezprzylgowe bardzo chętnie sięgają osoby, które cenią sobie nowoczesny styl, zachowując przy tym minimalizm.

Zalety i wady drzwi bezprzylgowych

Drzwi bezprzylgowe w ostatnich latach stanowią bardzo popularne rozwiązanie podczas aranżacji wnętrz. Ten rodzaj drzwi posiada wiele zalet, do których należy zaliczyć przede wszystkim ich estetyczny wygląd. Kolejną zaletą jest łatwość utrzymania ich w czystości oraz zamek magnetyczny, w który są wyposażone. Dzięki takiemu rozwiązaniu znika problem trzaskania drzwiami, ponieważ skrzydło zamyka się bezgłośnie.

Do wad drzwi bezprzylgowych zdecydowanie należy zaliczyć ich wysoką cenę oraz ich duży ciężar. Są one również bardzo trudne do zamontowania oraz wyregulowania, co wiąże się zazwyczaj z dodatkowymi kosztami montażu drzwi.

Czy warto wybrać drzwi bezprzylgowe do swojego domu?

Jeśli planujemy zaaranżować wnętrze w nowoczesnym stylu, zachowując przy tym minimalizm, drzwi bezprzylgowe mogą okazać się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Odpowiednio zamontowane oraz wyregulowane tworzą bardzo ciekawy efekt wizualny, nadając mieszkaniu nowoczesnego charakteru. Ich cena może odstraszać wiele osób, które myślą nad zakupem takich drzwi, jednak posiadają one szereg zalet, które sprawiają, że warto w nie zainwestować.