Oryginalny plafon drewniany – czy warto?

Oświetlenie jest niezbędnym elementem każdego pomieszczenia mieszkalnego. Umiejętnie dobrane oświetlenie jest w stanie zapewnić pełny komfort nie tylko w domu, ale również w biurze i pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Gdzie można zamontować plafon?

Plafon drewniany można zamontować nie tylko na suficie, ale również na ścianie. Większość plafonów można wykorzystać jako oświetlenie miejscowe. Dostępne są także plafony, które pełnią rolę oświetlenia punktowego. Tego typu oświetlenie doskonale nadaje się na przykład do zaakceptowania wiszących na ścianie obrazów, luster albo wielu innych dekoracji.

Jaki wybrać fason?

Plafon drewniany doskonale sprawdzi się w salonie, jak i również w sypialni, kuchni albo łazience. Aby wybrać odpowiednie oświetlenie należy zwrócić uwagę właśnie na pomieszczenie w którym ma być ono zamontowane. Jeżeli chodzi o plafon do łazienki to oczywiście należy wziąć pod uwagę jego klasę szczelności. W łazience albo kuchni niestety bardzo często panuje duża wilgoć, dlatego też zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie. Wielu producentów oferuje plafony, które można zamontować nie tyko wewnątrz pomieszczenia, ale również na zewnątrz.

Czym charakteryzują się klasyczne plafony?

Plafony w przeciwieństwie do konkurencyjnych opraw oświetleniowych charakteryzują się najczęściej płaską konstrukcją, dzięki czemu efektownie podświetlają powierzchnię. Jeżeli chodzi o źródło światła, to większość plafonów drewnianych wykorzystuje diody LED. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które stawiają na energooszczędność oraz długowieczność. Jeżeli chodzi o same oprawy, to mogą być one oczywiście wykonane z wielu różnych materiałów. Doskonałym wyborem są modele drewniane, które łączone są ze szkłem albo metalem. Matowe i przezroczyste szkło może okazać się zdobionymi dekoracyjnymi ornamentami.

Plafony jako niezawodne oświetlenie dodatkowe

Plafon drewniany LED jak wspomniano powyżej można wykorzystać jako oświetlenie dodatkowe. Umiejętnie dobrana lampa sufitowa idealnie podkreśla stylistykę danego pomieszczenia. Plafony jako oświetlenie dodatkowe można wykorzystać praktycznie w dowolnej części pomieszczenia. Najlepiej wykorzystać eleganckie plafony do doświetlenia strefy wypoczynkowe. Możliwości aranżacyjne są praktycznie nieograniczone, dlatego też warto poeksperymentować. Dostępne są ciepłe, zimne i neutralne żarówki LED, dzięki którym można podkreślić przytulny nastrój danego pomieszczenia. Jeżeli chodzi o ciepłe żarówki LED, to doskonale sprawdzą się one przede wszystkim jako oświetlenie dodatkowe do salonu lub sypialni.