Ogród światłem malowany: jakie lampy warto wybrać?

Dlaczego warto zadbać o dobre oświetlenie ogrodu? Bo jest to sprawa bardzo ważna dla naszego bezpieczeństwa. Światło w ogrodzie sprawia jednocześnie, że nasz dom wygląda piękniej, a spacer w jego najbliższym otoczeniu staje się przyjemniejszym doświadczeniem.

Jakie lampy sprawdzą się w ogrodzie?

lampa-wiszaca-tizi

Jednym z producentów zajmujących się lampami do ogrodu, jest Kaja Oświetlenie jakie oferuje nam ta firma, to wiele różnych możliwości, z których warto skorzystać.

Dla tych, którzy stawiają na elegancję, dobrym rozwiązaniem będą kaja lampy ogrodowe stojące oraz lampy imitujące latarnie. Mogą mieć one proste, nowoczesne formy, mogą też nawiązywać do stylu retro. Ważne, by zapewniały odpowiednią ilość światła po zmroku oraz by pozwalały nam stworzyć romantyczny nastrój w ogrodzie.

Innym rozwiązaniem, z którego można skorzystać w ogrodzie, są naświetlacze oraz reflektory mocowane w ziemi. Można nimi podświetlić elewację domu, można je też wykorzystać do oświetlenia ścieżki łączącej furtkę z drzwiami wejściowymi. Te proste rozwiązania oferuje min. Kaja Lampa tego typu może i wygląda skromnie, ale za pomocą wysyłanej przez nią wiązki światła można osiągnąć wspaniały rezultat.

Jak rozmieścić lampy w ogrodzie?

Światło w ogrodzie może spełniać rolę dekoracyjną, priorytetem powinno być jednak bezpieczeństwo. Ogrodowe oświetlenie Kaja pozwoli nam podświetlić zarówno prowadzącą przez ogród alejkę, jak i główne wejście do domu. Dzięki temu nawet po zmierzchu będziemy mogli się bezpiecznie przemieszczać po ogrodzie, w którym po zmroku łatwo przecież o upadek. Warto jednak zadbać i o inne fragmenty ogrodu. Jeśli mamy altankę, możemy w niej zamontować wiszącą lampę Kaja, z kolei przy oczku wodnym możemy ustawić małe naświetlacze. Dzięki temu nasz ogród zawsze będzie miejscem bezpiecznym, a dzięki umiejętnemu wykorzystaniu lamp ogrodowych, również pięknym.