Wiszący fotel – czy warto kupić go do dziecięcego pokoju?

Fotel wiszący z sufitu może być najważniejszym elementem wystroju w pokoju dziecka. Jeśli metraż pomieszczenia pozwala na montaż takiego ciekawego dodatku, to nie ma sensu zastanawiać się zbyt długo nad podjęciem decyzji. Dlaczego taki dodatek sprawdzi się w królestwie każdego kilkulatka?

Mebel, który w idealny sposób pozwala zagospodarować wolną przestrzeń

Wiszący fotel do pokoju dziecięcego z powodzeniem może znajdować się w miejscu służącym do zabawy i odpoczynku. Umowny podział pomieszczenia malucha na różne strefy wystarczy zaakcentować przy pomocy rożnych kolorów na konkretnych ścianach lub dzięki ustawieniu odpowiednich mebli. W części nocnej będzie to zatem wygodne łóżko. Biurko i krzesło znajdować się będą w miejscu służącym do nauki. Ulokowanie fotela wiszącego z sufitu w strefie relaksu nie powinno sprawić żadnych kłopotów.

Jaki model wiszącego fotela kupić dla swojej pociechy?

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie tego ciekawego mebla wspólnie z synem lub córką. Górna część może być wykonana z mocnego łańcucha lub grubej liny odpornej na uszkodzenia. Siedzisko natomiast często zrobione jest z metalu tworzącego niepowtarzalne, ażurowe wzory. Wypełnienie z miękkich poduszek zapewni natomiast optymalne podparcie dla pleców i wygodę użytkowania. Na rynku dostępne są jeszcze fotele wykonane z wytrzymałych, miłych w dotyku materiałów tekstylnych dostępnych w różnorodnych konfiguracjach kolorystycznych, dzięki czemu dobranie właściwego odcienia mebla do reszty wystroju jest niezwykle proste. Warto sprawić dziecku odrobinę radości i spełnić jego marzenie o kołyszącym się fotelu.