Do czego służą elementy maskujące do drzwi?

Montaż drzwi najczęściej nie nastręcza problemów, szczególnie gdy chodzi o całkiem nowe mieszkania, ale zdarza się i tak, że wymiana drzwi może wymagać zastosowania także dodatkowych elementów, które wpłyną na funkcjonalność i estetykę wnętrza.

Elementy maskujące do drzwi

Przy wyborze drzwi do mieszkania zwraca się uwagę na ich wytrzymałość, solidność oraz względy estetyczne. Skrzydło oraz ościeżnice zakupuje się w zestawie, aby wszystko pasowało do siebie zarówno kolorystycznie, jak i stylistycznie. Czasami koniecznie jest także zastosowanie dodatkowych materiałów, jakimi są elementy maskujące do drzwi. Jest to dość szeroka gama produktów, które mają na celu przede wszystkim poprawić estetykę wnętrza, a także jego funkcjonalność. Warto więc o nich pamiętać przy montażu drzwi. Najczęściej stosuje się je w przypadku ościeżnic nieregulowanych, kiedy to bardzo łatwo o widoczne i mało estetyczne szczeliny w ścianie.

Rodzaje elementów maskujących do drzwi

Najbardziej uniwersalnym elementem masującym do drzwi są przede wszystkim różnego rodzaju listwy o różnych szerokościach i długościach. Montuje się je w razie potrzeby wzdłuż elementów ościeżnicy, a ich zadaniem jest zamaskowanie nieestetycznej szczeliny, która pojawiła się w wyniku montażu. Takie listwy zakupuje się wraz z dodatkowymi elementami, które umożliwią zamontowanie ich przy drzwiach.

elementy maskujące do drzwi

Rola elementów maskujących

Elementy maskujące do drzwi mają za cel przede wszystkim zamaskować to wszystko, co wygląda mało estetycznie w okolicach ościeżnicy oraz drzwi. Są to najczęściej szczeliny wypełnione pianką, w których znacznie szybciej będzie gromadzić się kurz, pył i pajęczyny. Tym samym elementy do maskowania pełnią także funkcje praktyczne. Mogą one także znacznie podnieść walory estetyczne wnętrza, ponieważ dostępne są w różnych kształtach oraz kolorach – warto dopasować je adekwatnie do stylu wnętrza.