Aranżacje z wykorzystaniem girland świetlnych

Girlandy świetlne to nie tylko ozdobne oświetlenie, ale także narzędzie do stworzenia niezwykłego klimatu w ogrodzie. Obecnie tego tupu lampki wykorzystywane są przez cały rok do oświetlenia różnych przestrzeni, a jeszcze kilka lat temu był to wyłącznie nieodzowny element świąt Bożego Narodzenia. Niezwykle popularne stało się wykorzystywanie girland do wystroju wnętrz na takie uroczystości, jak śluby, wesela czy urodziny.

Rozmieszczenie girland oświetleniowych

Lampki zawieszone na sznurze to doskonały element dekoracyjny pod warunkiem, że zaplanujemy jego rozmieszczenie. Przede wszystkim girlanda świetlna powinna być przytwierdzona do danego elementu w sposób trwały i bezpieczny. Podczas tego procesu należy wziąć pod uwagę długość sznura, jaką chcemy wykorzystać, odległość między żarówkami i konieczną ich ilość. Girlandy świetlne najlepiej rozwiesić na krzewach i drzewach, altanach, balustradach, filarach czy ogrodzeniu.

Pomysłowe wykorzystanie girland

Girlanda świetlna z Candellux to doskonałe źródło światła, dlatego warto wykorzystać jej możliwości w stu procentach. Do ciekawych pomysłów wykorzystania girland należy zaliczyć rozwieszenie ich w sypialni, dzięki czemu zyskamy intymny nastrój. Dodatkowo nowoczesnym rozwiązaniem jest rozwieszenie oświetlenia wokół okien i drzwi domu. Coraz częściej obecnie girlandy świetlne są wykorzystywane na salach ślubnych. Odchodząc od tradycyjnego oświetlenia podczas najważniejszego dnia w życiu, wybieramy właśnie takie oświetlenie, które jest subtelne i buduje klimat. Wśród nieco bardziej tradycyjnych rozwiązań są oczywiście patio i ogrody, które ozdobione girlandami stają się wręcz magicznymi miejscami do wypoczynku. Istotny jest w tym przypadku fakt, iż jest to doskonałe oświetlenie zewnętrzne, ponieważ jest niezwykle odporne na czynniki zewnętrzne i zmienne warunki pogodowe.

Jakie girlandy będą odpowiednie?

W zależności od tego, czy traktujemy je jako główne oświetlenie miejsca, czy tylko jako dodatkowy element doświetleniowy dokonamy innego wyboru. Drugim punktem, który powinien nas nakierować na wybór produktu, jest rodzaj emitowanego przez nie światła. Możemy wybierać pomiędzy żarówkami o naturalnym, chłodnym świetle, a tymi kolorowymi. Wybierając girlandy świetlne, powinniśmy się kierować przede wszystkim swoim gustem oraz pomysłem na wystrój. Jeżeli dany typ oświetlenia nie sprawdzi się nam w docelowym miejscu, warto spróbować go zastosować w innym pomieszczeniu. Istnieje duża szansa, że w taki sposób uzyskamy pożądany efekt.