Wejście na szczyt mody wnętrz metodą płytek w jodełkę

Elegancja jodełkowego stylu antycznych podłóg ponownie wzniosła się na Olimp mody wnętrzarskiej i doskonale uzupełnia nowoczesny styl z nowymi możliwościami.

Wzór płytek w jodełkę

Znany wzór zygzaka czyli płytki chevron od kilku lat cieszy się popularnością w wielu dziedzinach życia. Od ubrań po akcesoria, ten charakterystyczny wzór (zazwyczaj w kombinacji odcieni czerni i bieli) stał się ponownie trendem po długim okresie panowania monochromu. Płytki jodełka, który wywodzi się ze świata mody, stał się również prawdziwym kultem w świecie aranżacji wnętrz, od mebli po okładziny ścienne i podłogowe. Dziś, dzięki odrodzeniu jodełki, możemy znów cieszyć się pięknem pokryć podłogowych sprzed lat, takich jak parkiet francuski, który został przywrócony do życia w wariantach węgierskim i francuskim, nie wspominając o wersjach włoskich. Podłoga w jodełkę to wielopłaszczyznowe rozwiązanie pozwalające na stworzenie wykwintnych i niepowtarzalnych wnętrz w Twoim domu lub biurze.

Jeśli mówimy o włoskiej wersji płytki w jodełkę, należy zauważyć, że prostokątne elementy układane są prostopadle do siebie – oznacza to, że koniec jednej płytki licuje się z drugą, tworząc wzór przypominający rybią ość (jego nazwa została również zapożyczona do nazewnictwa włoskiego bruku). Wzór może być umieszczony zarówno po przekątnej, jak i równolegle do ściany. Inną odmianą stylu włoskiego jest metoda węgierska lub francuska, w której końce dachówek przycina się pod kątem 45° lub 60°.

Płytki Chevron ożywiły piękno instalacji w jodełkę

Ta seria to płytki gresowe w stylizacji drewna, o arystokratycznej duszy i nowoczesnym duchu, oferujące świeże i niekonwencjonalne podejście do zabytkowego parkietu dzięki niewielkim rozmiarom produktu i możliwości przycięcia końcówek płytek pod kątem 45°, idealne do układania węgierskiego lub francuskiego. Gres porcelanowy występuje w trzech odcieniach, które wypełnią Twoje wnętrze światłem i ciepłem.