Urządzanie salonu – jakie lampy retro wybrać?

Aranżacja pomieszczeń w stylu retro to temat, który może przysporzyć nie lada problemów. O czym należy pamiętać urządzając wnętrze w stylu vintage? Co zrobić, żeby salon w stylu retro został urządzony ze smakiem i klasą?

Salon w stylu retro – jakie meble wybrać?

Przy wyborze mebli do salonu urządzonego w stylu retro trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Najważniejszą rzeczą jest dobranie mebli pasujących do motywu przewodniego danej aranżacji. Jeżeli salon urządzony jest w zgodzie w duchem pop – artu, raczej niefortunnym wyborem byłoby jego umeblowanie drewnianymi antykami. W klasycznych, stylizowanych na pałacowe wnętrzach najlepiej sprawdzą się drewniane meble sprzed wielu dekad. Wykonane z solidnego drewna, bogato zdobione i pomalowane na jednolity, stonowany kolor będą przyciągać uwagę i stanowić samoistną ozdobę całego pomieszczenia.

W pomieszczeniach w stylu retro najlepiej sprawdzą się antyczne meble sprzed wielu epok – ogromnym minusem mebli tego typu jest jednak ich wysoka cena. Świetną alternatywą dla prawdziwych antyków mogą być ich nowoczesne imitacje – przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na jakość i dbałość wykonania mebla.

Retro salon – jaki kolor ścian wybrać?

Przy wyborze koloru ścian do retro salonu należy kierować się przede wszystkim umiarem. Bardzo często retro stylizacje bogate są w różnego rodzaju ozdoby i dodatki, które wymagają stonowanego i spokojnego tła. Świetnym wyborem do każdego pomieszczenia utrzymanego w starym stylu może okazać się pomalowanie ścian na spokojny, stonowany kolor. Bezpieczne kolory takie jak biel czy beż pozwolą na lepszą ekspozycję pozostałych elementów wystroju i będą stanowić idealną bazę dla każdej, nawet najbardziej odważnej stylizacji.

W pomieszczeniach urządzonych w stylu pop – art można pozwolić sobie na nieco większą swobodę. Ściany w awangardowym salonie może pomalować na nieco bardziej odważne kolory, pośród których najlepiej sprawdzą się różnego rodzaju pastele.

Lampy retro – nieodłączny element każdego salonu

Lampy retro (https://candellux.com.pl/pl/menu/lampy-w-stylu-vintage-214.html) to coś co sprawia, że każdy salon nabiera wyjątkowego i oryginalnego charakteru. Przy wyborze lamp retro należy wziąć pod uwagę zarówno styl, jak i rozmiar urządzanego pomieszczenia. Lampa, która zawiśnie w pomieszczeniu ma nie tylko zdobić dane wnętrze, ale przede wszystkim musi stanowić wystarczające źródło światła.

Świetnym pomysłem na uzupełnienie każdej aranżacji w starym stylu może okazać się lampa retro stojąca, która idealnie sprawdzi się jako dodatek do oświetlenie głównego lub jak samodzielne źródło światła w salonie.